با پروتز چانه زیباتر شوید.

چانه نقش مهمی در تعادل کلی ویژگی های صورت و به ویژه نمایه ما دارد. به عنوان مثال، چانه ضعیف می‌تواند باعث شود که یک بینی معمولی بزرگ به نظر برسد، و بینی در حال حاضر برجسته‌تر به نظر می‌رسد. از سوی دیگر، چانه برجسته ممکن است ظاهری شبیه بینی بسیار کوچک داشته باشد یا در غیر این صورت صورت را از تعادل خارج کند. به همین دلیل افراد زیادی در سرتاسر جهان متقاضی جراحی زیبایی چانه هستند با ما همراه باشید تا عمل پروتز چانه توسط دکتر اصحاب یمین در کرمان را بررسی کنیم.

رایج ترین عمل جراحی چانه (منتوپلاستی) در مطب ما بزرگ کردن چانه است. ما بیش از 20 سال است که از ایمپلنت های سیلیکونی استفاده می کنیم که عوارض جانبی کمی داشته است. این روش نسبتاً مستقیم است و نتایج فوری و مؤثری را ایجاد می کند. ایمپلنت از طریق یک برش کوچک بین محل اتصال لب پایین و دندان‌های پایین قرار می‌گیرد و به همین دلیل جای زخم قابل مشاهده نیست. خطرات اصلی این روش عفونت، قرارگیری نامناسب ایمپلنت یا اکستروژن است.

بسیاری از بیماران ما بزرگ کردن چانه را همراه با جراحی زیبایی بینی انجام می دهند، اما برخی از آن ها این عمل را به تنهایی انجام می دهند (زیرا آن ها بینی طبیعی دارند). برای دیدن نمونه کارهای جراحی پروتز چانه در کرمان دکتر اصحاب یمین میتوانید از صفحه اینستاگرام یا کانال آپارات دکتر دیدن کنید.

نوع پروتز بسته به جنبه چانه و اصلاحی که اعمال می شود متفاوت است: پروتز مرکزی کوچک یا پروتز با بال های جانبی برای بزرگ کردن چانه خیلی باریک. بیشتر پروتزها از سیلیکون سخت تشکیل شده اند و به خوبی تحمل می شوند.

پروتز چانه چست؟

پروتز چانه یکی از عمل های زیبایی صورت است که می تواند یک انتخاب خوبی باشد برای همه ی کسانی که فکر می کنند تناسبی خوبی در چهره شان حاکم نیست، یکی از محدود عمل های زیبایی چهره است که طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی خواهان تغییر در زاویه و اندازه چانه شان هستند. باید افزود که علاوه بر خانم ها آقایون نیز به این عمل روی آورده اند و از مزایا آن بهره مند می شوند.

این جراحی شامل انواع مختلفی از تغییر در چانه می شود که کار گذاشتن پروتز در چانه یکی از انواع آن محسوب می شود. در این بخش می خواهیم در خصوص پروتز چانه در حد وسع خود اطلاعاتی مرغوب در اختیارتان قرار دهیم تا با این عمل بیشتر آشنا شوید.

این که پروتز در چانه چقدر می تواند تغییری در چهره تان ایجاد کند؟ یکی از سوالاتی است که در مواجهه با یک متخصص پلاستیک پرسیده می شود.

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه هماهنگی خاصی بین اجزای صورت ایجاد می کند، با پروتز چانه می توان شکل دیگری به چهره داد. لاغر بودن چانه می تواند باعث شود دیگر اجزای صورت نا فرم دیده شوند. پروتز چانه به کمک یکسان و متعادل سازی چهره می آید. پروتز های چانه وسیله های منجمد شده ای هستند که از مواد سیلیکونی تشکیل شده اند و در اندازه و اشکال مختلفی تولید شده اند و هر کدام برای نوعی از چانه مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل جراحی پروتز چانه چگونه انجام می شود؟

در این عمل سعی می شود طبیعی ترین شکل ممکن برای بیمار ایجاد شود، با آگاهی کامل و  بدون هیچ نگرانی به سمت این عمل گام بردارد. جای آن دارد که بگوییم پروتز چانه در مردان زنان متفاوت خواهد بود.

دو تکنیک مشهور برای انجام عمل جراحی پروتز چانه وجود دارد ک به بنا به نوع سلیقه و شرایط بیمار انتخاب می شود.

 1. عمل جراحی پروتز داخل دهانی
 2. کارگذاشتن پروتز از طریق یک برش کوچک و مخفی در زیر چانه، پروتز داخل فضای چانه جای می گیرد.

*البته باید گفت ممکن است در تکنیک داخل دهانی احتمال عفونت بیشتر شود و  بیمار دوران نقاهت بیشتری را سپری کند.

در روش شکاف زیر چانه جراح تسلط بیشتری به چانه دارد، احتمال موفقیت آمیز بودن عمل نیز بیشتر می شود.

این عمل تحت بی حسی موضعی هم صورت می گیرد، زیرا دوره نقاهت و بهبودی کوتاه تری را بیمار می گذراند.

پروتز چانه چه کاربردی دارد؟

 • تناسب بندی صورت
 • زاویه دهی و برجسته سازی گردن و خط فک
 • ایرادات زیر چانه را پوشش دهی می کند.

مزایا پروتز چانه

عقب‌رفتن چانه می‌تواند منجر به چهره‌ای نامتعادل و نمایه‌ای شود که باعث می‌شود بسیاری از بیماران احساس خودآگاهی کنند. اگر احساس می کنید چانه شما را عقب نگه می دارد، ایمپلنت می تواند راه حل مناسبی باشد. به عنوان یک روش، خطرات کمی برای اکثر بیماران به همراه دارد و تقریباً برای همه در ارائه نتایج خوب مؤثر است.

دوره نقاهت نسبتا آسانی با کمترین زمان از کار افتادگی وجود دارد و نتایج در میان ماندگارترین نتایج در دنیای ایمپلنت در نظر گرفته می شود. بهتر از همه، کاشت ایمپلنت خودتان می‌تواند دید شما را تغییر دهد. از اینکه چگونه این روش ساده می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد شگفت زده خواهید شد

چه کسانی کاندیدا عمل جراحی پروتز چانه هستند؟

کسانی که از ظاهر خود رضایت کافی ندارند و چانه نا موزونی داشته باشند و غبغب یا گردن های گوشتی شان در ظاهرشان مشکلی ایجاد کرده است.

افرادی که متقاضی چنین عمل های جراحی هستند باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشند، سپس می توانند اقدام بعه انجام چنین عمل کنند. این مقصود زمانی حاصل می شود که فرد مورد نظر از چکاپ ها و بررسی های دوره ای جسمی و روانی خود بهره مند شده باشد و پزشک مهر تاییدی بر سلامت او زده باشد. بنابراین دکتر اصحاب یمین به متقاضیان پروتز چانه در کرمان توصیه میکنند که هیچگاه به خاطر جو سایر افراد دست به هیچ عمل زیبایی نزنند و با بررسی تمامی جنبه های مثبت و منفی این عمل یا هر جراحی زیبایی دیگر را انجام دهند.

کسانی که انتظارات معقول و به جایی از نتیجه عمل جراحی خود داشته باشند.

افرادی از نسخه خاصی پیروی می کنند و دارو های ضد انعقادی مصرف می کنند نمی توانند از مزایای چنین عملی بهره مند شوند.

آیا پروتز چانه قابلیت برداشته شدن را دارد؟

اگر آن هایی که این عمل جراحی را انجام داده اند و از نتایج عمل خود رضایت کافی به دست نیاورده اند، می توانند در شرایطی و طی عمل جراحی پروتز را از چانه خارج کنند.

پروتز های سیلیکونی قابلیت استخراج از محل مورد نظر را دارند پس اگر پروتز تان از این جنس هست می توانید با کمک و راهنمایی پزشک تان پروتز را خارج کنید. اما پروتز های غیر سیلیکونی به دلیل نوع ساختاری که دارند خارج ساخت آن ها از چانه کاری بسیار سخت است و ممکن است زخم و درد بیشتری را به بیمار وارد کند. بنابراین اگر قصد انجام پروتز چانه در کرمان را دارید حتما قبل از جراحی با دکتر اصحاب یمین درباره جنس پروتز مشورت کنید.

قبل از عمل چه باید کرد؟

حرکت رو به جلو مورد انتظار بیمار در طی یک مشاوره مشخص می شود. شبیه سازی کامپیوتری ممکن است مفید باشد.

بیشتر اوقات، برش در دهان (نامرئی) یا بسیار مجزا در زیر چانه پنهان می شود.

چه مراقبت های بعد از اتمام عمل جراحی پروتز چانه ضروری است؟

بعد از عمل جراحی پروتز چانه، ورم و کبودی  بسیار شایع است و برای رفع تا مدت 48 ساعت باید از کمپرس سردی استفاده کنید. هم چنین  دیگر نکات و دستورات مهم را دراین خصوص باید از پزشک جراح خود دریافت کنید. دکتر اصحاب یمین به بیماران پروتز چانه خود در کرمان توصیه های زیر را میکنند:

باید سعی کنید از مصرف غذا های سفت و محکم که نیاز به جویدن های طولانی مدت و گاز داشته بشاید خودداری کنید.

تحت هر شرایطی به چانه خود فشاری وارد نکنید که ممکن است به عارضه های بسیاری درگیر شوید.

دوران نقاهت این عمل جراحی چگونه سپری می شود؟

توجه داشته باشید نتایج حاصله از این عمل جراحی سریع قابل مشاهده است و نیازی نیست صبر کنید تا بهبودی کامل حاصل شود و نتایج را مشاهده کنید.

دکتر اصحاب یمین به بیماران پروتز چانه در کرمان می گویند، که پس از گذشت یک هفته از عمل می توانند به روتین زندگی خود بازگردند و به محل کار بروند. زندگی عادی خود را از سر بگیرند. بهتر است بدانید جای زخم و برش های باقی مانده در روی چانه بعد  از یک هفته محو می گردد و جای نگرانی ندارد.

خطرات و عوارض احتمالی پروتز چانه

ذکر یک نکته الزامیست: هر عمل جراحی بدون عوارض ممکن نیست، فقط با رعایت نکات دستوری پزشک و انجام مراقبت های ویژه قبل و بعد از عمل و هم چنین انتخاب بهترین جراح پلاستیک کرمان یا شهر خود می توانید تا حد چشم گیری این عوارض را کاهش دهید. بنابراین اگر قصد انجام عمل پروتز چانه در کرمان را دارید می توانید با مراجعه به دکتر اصحاب یمین که متخصص جراح پلاستیک هستند، با کمترین ریسک ممکن این عمل زیبایی را انجام دهید.

 • عفونت
 • خون ریزی
 • حساسیت به دارو های بی هوشی موضعی یا عمومی
 • حرکت و یا جا به جا شدن پروتز ها

همگی از شایع ترین عوارضی است که تا کنون گزارش شده است اما به صورت موقت بوده و بعد از مدتی رفع شده است.

سوالات متداول

چانه قوی به ایجاد تعادل، تقارن و شخصیت به چهره کمک می کند. اگرچه در برخی موارد، افراد از چانه خود ناراضی هستند. یک چانه کوچکتر ممکن است به اندازه کافی به نیمه پایینی صورت ندهد. که می تواند ظاهری گوشتی یا چاق به فرد بدهد.
اگرچه تقریباً هر نیازی یک روش زیبایی وجود دارد، اکثر مردم به کاشت چانه فکر نکرده اند. برای روشن کردن این موضوع، برخی از سوالاتی را که از بیماران علاقه مند به بزرگ کردن چانه دریافت کرده ایم، جمع آوری کرده ایم.
در اینجا سوالات و پاسخ های برتر پروتز چانه که کاندیداهای ما در کرمان میپرسند را درج میکنیم:

نتیجه گیری

قبل از انجام چنین عملی می توانید از منابع معتبری مانند وب سایت های معتبر و جویا شدن احوالات افرادی که سابقاٌ تجربه ی چنین عملی را داشته اند،  تحقیقات لازمه را به عمل آوربد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

2 thoughts on “با پروتز چانه زیباتر شوید.

 1. معصومه - ژوئن 4, 2022 در 5:47 ب.ظ

  سلام وقت بخیر. جسارتا هزینه پروتز چانه چقدر است؟ و اینکه نیاز به بیهوشی کامل و اتاق عمل دارد؟

  پاسخ
  • دکتر محمودرضا اصحاب یمین - سپتامبر 21, 2022 در 5:03 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر. لطفا برای مشاوره و هزینه ها با شماره 09338483008 درتماس باشید کاملا راهنماییتون می کنند.

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
تماس با پزشک