لیپوماتیک در کرمان

با کم تحرک شدن افراد در طی فعالیت های روزانه خود، شاهد افزایش چاقی در بین مردم هستیم . چاقی از معضل های مهم در دنیا به شمار می آید کم تحرکی، استفاده از غذاهای آماده و فست فود، عدم برنامه ریزی مناسب ورزشی، عدم رعایت رژیم غذایی می تواند از عوامل ایجاد چاقی باشد. برخی از افراد در مراحل ابتدایی چاقی قرار گرفته اند و به سختی چربی های انباشه شده در اطراف شکم خود را از دست بدهند، روش های لاغری موضعی به کمک این افراد آمده است. یکی از روش های مناسب با نتیجه عالی استفاده از لیپوماتیک می باشد.

لیپوماتیک
لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

به منظور از بین بردن چربی، دستگاه های مختلفی تا کنون استفاده شده است . یکی از این دستگاه ها لیپوماتیک ناتم دارد . در لیپوماتیک یک لوله به قطر 3 تا 6 میلی متر وجود دارد که توسط برش های کوچک وارد بدن شده و با ایجاد ارتعاشات باعث رفع چربی های انباشه شده می شود. اولین بار یک جراح المانی از این روش جهت از بین بردن چربی های اضافه استفاده نمود .

نکته قابل توجه آن است که لیپوماتیک مورد تایید سازمان FDA بوده و یکی از امن ترین و موثر ترین روش های لاغری موضعی به شمار می آید.

کدام قسمت های بدن را می توان لیپوماتیک کرد؟

با لیپوماتیک می توان چربی بسیاری از قسمت های بدن را که در آن چربی انباشه شده است از جمله ران، بازو، شکم، پهلو، کمر، پشت سینه را در عرض چند ساعت خاذرج نمود.

بهترین کاندیدهای لیپوماتیک چه کسانی هستند؟

افراد بالای 18 سال می توانند برای بررسی های دقیق تر به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه نمایند تا با بررسی های دقیق اقدام به رفع چربی های اضافه نمایند .

وزن افرادی که برای لیپوماتیک مراجعه می کنند باید در یک دوره ثابت شده باشد. افرادی که قسط کاهش وزن به روش ورزش و رژیم غذایی را دارند باید ابتدا تا حر امکان وزن خود را کاهش داده و سپس برای رفع چربی های تجمع یافته که سخت کاهش می یابند اقدام نمایند.

برای این جراحی فرد باید از شرایط جسمی سالم برخوردار باشد . گاهی پزشک چند آزمایش برای دریافت اطلاعات کافی از وضعیت جسمانی مراجعه کننده تهیه می کند .

لیپوماتیک تا چند ماه بعد از بارداری انجام نمی شود.

راه های ارتباطی با دکتر محمود رضا اصحاب یمین فوق تخصص جراحی پلاستیک
شماره تماس : 09338483008
پیج اینستاگرام دکتر محمود رضا اصحاب یمین

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می شود؟

یکی از سوالات متداول مراجعه کنندگان برای انجام عمل لیپوماتیک در زمینه بارداری بعد از آن می باشند. بدانید که انجام لیپوماتیک هیچگونه مانعی برای بارداری بعد از آن ندارد و مشکلی در دوران بارداری به وجود نمی آورد.

نحوه انجام لاغری با لیپوماتیک

برای انجام لیپوماتیک از روش بی حسی موضعی می توان استفاده نمود.

یکی از مهم ترین مزایای لیپوماتیک آن است که به برش بزرگ نیازی ندارد، تنها یک سوارخ به اندازه 2 تا 6 سانتی متر بر روی شکم فرد ایجاد می شود، کانولا یک میله توخالی از این برش عبور کرده و با حرکت رفت و برگشتی که صورت می گیرد باعث رفع چربی تجمع یافته می شود.

چربی خارج شده توسط روش لیپوماتیک سالم بوده و می توان در سایر قسمت ها به عنوان مثال در سینه به منظور پروتز سینه، در قسمت باسن برای پروتز باسن و … استفاده نمود.

مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک

 • ا چند روز بعد از جراحی ممکن است تورم و کبودی وجود داشته باشد، بهتر از کمپرس سرد برای کمتر شدن تورم استفاده نمایید.
 • استفاده از گن مخصوص به مدت 2 الی 3 ماه بعد از انجام لیپوماتیک موجب سفت شدن پوست می شود.
 • توجه داشه باشید که برداشتن چربی با لیپوماتیک به این معنا نیست که دیگر در آن دمناطق چربی تجمع نمی یابد، بلکه شما باید با انجام رژیم غذایی و داشتن برنامه ورزشی مناسب وزن خود را کنترل نمایید.

به طور کلی  مراقبت های بعد از لیپوماتیک  شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از غذاهای پر ادویه و پر نمک ممنوع است.
 • یک روز بعد از جراحی استراحت داشته باشند.
 • انجام ورزش های سنگین تا دو هفته بعد از لیپوماتیک ممنوع است.
 • به منظور کاهش درد و پیشگیری از عفونت آنتی بیوتیک و مسکن های تجویز شده به موقع مصرف گردد.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش های موجود

 • ایجاد تورم و التهاب در این روش کمتر می باشد.
 • یکی از امن ترین روش های لاغری موضعی به شمار می آید.
 • درد ناشی از این روش بسیار کمتر است.
 • دوره نقاهت کمتری دارد.

بیشتر بخوانید: عوارض لیپوماتیک

لیپوماتیک سینه در آقایان

گاهی بزرگ بودنه سینه مردان به دلیل تجمع بافت سینه است، به این مشکل در مردان ژینکوماستی گفته می شود، لذا برای رفع آن می توان از لیپوماتیک استفاده نمود.

لیپوماتیک غبغب

تجمع چربی در زیر چانه که به آن غبغ گفته می شود، ممکن است در بسیاری از افراد چاق نیز نمایان شود. اگر فک عقب باشد برای رفع مشکل می توان از جراحی فک استفاده نمود . اما در صورت تجمع چربی در این قسمت از روش لیپوماتیک استفاده می شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو ها

به طور کلی اکثر افرادی که برای لیپوماتیک به جراح پلاستیک مراجعه می کنند، از بزگی شکم و پهلو های خود به شدت ناراضی بوده و به دنبال سریع ترین راه برای از بین بردن آن هستند. با در نظر گرفتن چند اصل مهم می توان چربی های این بخش را رفع نمود:

 • میزان چربی که در قسمت زیر پوست تجمع یافته است.
 • میزان شلی چربی و جلوزدگی آن
 • مقدار چربی تجمع یافته در احشاء شکم

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پلاستیک کرمان

باید توجه داشته باشید که به وسیله لیپوماتیک تنها چربی هایی که زیر پوست قرار گرفته اند از بین می رود و چربی های احشاء باید توسط ورزش و رژیم های غذایی مناسب و در مدئت طولانی تری از بین رود.

یکی دیگر از موارد مهم در ارزیابی شکم، مقدار افتادگی پوست می باشد. کسانی که به دلیل اضافه وزن های شدید و یا بارداری دچار افتادگی شدید در این قسمت می باشند، باید از روش های همچون ابدمینوپلاستی جهت رفع مشکل خود استفاده کنند.

سایر مقالات

لیپوماتیک در کرمان

رینوپلاستی در کرمان

ابدومینوپلاستی در کرمان

پروتز سینه در کرمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 3.3]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با پزشک