لیفت پیشانی و شقیقه چیست؟

لیفت پیشانی که بیشتر به عنوان جراحی لیفت ابرو شناخته می شود کمک می کند تا خطوط چین و چروک افقی در سرتاسر پیشانی، خطوط روی پل بینی و بین چشم ها، برطرف شوند. با افزایش سن و کمتر شدن خاصیت الاستیک پوست اکثر افراد دچار افتادگی ابرو و خطوطی روی پیشانی خود می شوند. یک جراح پلاستیک می تواند با لیفت پیشانی یا ابرو این افتادگی را برطرف و چین و چروک را حذف کند. دکتر محمودرضا اصحاب یمین عمل زیبایی لیفت پیشانی یا لیفت ابرو، رینوپلاستی و انواع مختلف جراحی های زیبایی صورت و بدن مانند جراحی بینی در کرمان را انجام می دهند.

افتادگی ابروها چهره را خسته، عصبانی یا غمگین نشان می دهد. لیفت پیشانی کمک می کند ابروها بالا بروند و ظاهر چهره جوانتر شود. لیفت پیشانی یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. با لیفت پیشانی بیمار می تواند خطوط اخم را برطرف، چین های عمودی بین ابروها را حدف و ابروهای افتاده را بالا آورد تا پلک بالایی بهتر دیده شود. در این روش جراح زیبایی بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو را بالا می برد تا افتادگی ابرو و پیشانی برطرف شود.

انجام لیفت پیشانی با سایر جراحی های زیبایی صورت

اگر ابروهای کم، افتادگی یا ناهمواری دارید، ممکن است لیفت ابرو را انتخاب کنید. لیفت ابرو صورت را جوانتر می کند و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد، بنابراین امروزه گزینه محبوبی بین خانم ها و حتی آقایان است. جراحی لیفت پیشانی را می توان به تنهایی یا با سایر جراحی های زیبایی صورت مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام داد.

لیفت پیشانی و شقیقه

افزایش سن موجب افتادگی ابروها به سمت پائین می شود. به دلیل کاهش خاصیت کشسانی پوست، ابروها، پیشانی و بافت های نرم صورت پس از کشیده شدن، توانایی بازگشت به محل قبلی را از دست می دهند. این افتادگی پیشانی و ابرو موجب می شود فاصله بین ابروها و مژه ها کوتاه شود تا حدی که ممکن است پلک بالایی دیده نشود. به همین دلیل در برخی موارد بهتر است افراد قبل از بلفاروپلاستی، لیفت پیشانی انجام دهند. دکتر محمودرضا اصحاب یمین برای بیماران خود بلفارو پلاستی در کرمان انجام می دهند. علاقه مندان می توانند از صفحه اینستاگرام یا نمونه کارهای وبسایت دیدن کنند.

مزایای لیفت پیشانی و شقیقه

مراقبت های قبل از لیفت پیشانی

کاندیدای این عمل باید ابتدا با یک جراح پلاستیک صورت یا جراح زیبایی باتجربه برای عمل لیفت پیشانی صحبت کند. در طول ویزیت قبل از عمل، جراح این موارد زیر را انجام خواهد داد:

1-پرسیدن سابقه پزشکی بیمار: سابقه کامل پزشکی و جراحی هایی که قبلا انجام شده از بیمار پرسیده می شود. بیمار باید داروهای مصرفی اخیر را به پزشک اطلاع دهد یا اگر به هر دارویی حساسیت دارد حتما به جراح بگوید.

2-انجام معاینه فیزیکی: برای مشخص کردن گزینه های درمانی، جراح قسمت های مختلف صورت را با چشمان باز و بسته معاینه و اندازه گیری می کند و برخی پزشکان برای پرونده پزشکی بیمار از او عکس می گیرند.

3-مشخص کردن هدف: بیمار باید توضیح دهید که چرا می خواهد لیفت پیشانی انجام دهد و همچنین مراقبت های بعدی، مزایا و عوارض این جراحی به بیمار کامل گفته می شود.

دکتر محمودرضا اصحاب یمین لیفت پیشانی در کرمان انجام می دهند و به بیماران توصیه می کنند قبل از لیفت پیشانی موارد زیر را رعایت کنند:

  • عدم مصرف سیگار: سیگار جریان خون را در پوست کاهش می دهد و روند بهبودی را کند می کند. به همین دلیل بیمار نباید قبل از عمل جراحی و در دوران نقاهت سیگار بکشد.
  • عدم مصرف برخی داروها: بیمار نباید آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی قبل از جراحی مصرف کند زیرا این داروها خطر خونریزی را افزایش می دهند.
  • همراه داشتن بیمار: کسی باید بعد از ترک بیمارستان یا کلینیک بیمار را به خانه برساند و حداقل شب اول بهبودی نباید فرد تنها بماند.

عوارض لیفت پیشانی

لیفت پیشانی نیز مانند هر جراحی زیبایی ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد، در ادامه برخی از عوارض این عمل زیبایی را بیان می کنیم:

جای بخیه: در برخی افراد ممکن است جای بخیه پس از لیفت پیشانی قابل دیدن باشد.

تغییر حس پوست: لیفت ابرو یا پیشانی می تواند منجر به بی حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا بالای پوست سر شود.

عوارض لیفت پیشانی

عدم تقارن در قرارگیری ابروها: لیفت پیشانی می تواند منجر به عدم تقارن در موقعیت قرارگیری ابروها شود به گونه ای که یک یا هر دو ابرو بیش از حد بالا بروند. البته این حالت ممکن است در طول زمان بهبودی از بین برود بنابراین بیمار باید صبور باشد تا به چهره ایده آل خود برسد. اگر پس از گذشت دوران نقاهت این تغییر شکل ابروها دائمی بود می توان با تزریق بوتاکس یا عمل ترمیم این مشکل را برطرف کرد.

بهم خوردن خط رویش مو: لیفت پیشانی ممکن است موجب بزرگ شدن خط رویش مو یا ریزش مو در محل برش شود. معمولا با گذشت زمان این مشکل برطرف می شود در غیر این صورت می توان با برداشتن پوست سر یا کاشت مو این مشکل را برطرف کرد.

مانند هر نوع جراحی بزرگ دیگری، لیفت پیشانی خطر خونریزی، عفونت و واکنش به داروی بیهوشی نیز ممکن است ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیفت پیشانی در کرمان می توانید از مشاوره با دکتر محمودرضا اصحاب یمین استفاده کنید.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر می توانید از کانال آپارات دکتر محمودرضا اصحاب یمین دیدن کنید.

روشهای مختلف لیفت پیشانی

تکنیک های لیفت ابرو بسته به نتایج مورد نظر فرد متفاوت است. تکنیک خاصی که جراح انتخاب می کند، محل برش ها و اسکارهای حاصل را تعیین می کند. جراح زیبایی می تواند از یکی از تکنیک های زیر استفاده کند:

لیفت اندوسکوپی صورت

در این روش چندین برش کوچک در پشت خط مو ایجاد می شود. لوله آندوسکوپ از طریق یکی از برش ها وارد می شود تا جراح بتواند ماهیچه ها و بافت های زیرین پیشانی را ببیند. در ادامه جراح با کمک ابزاری که از طریق برش دیگری وارد می کند، بافت های پیشانی را بلند کرده و با زدن بخیه یا تکنیک های دیگر افتادگی ابرو را برطرف می کند. سپس برش ها با بخیه یا گیره های کوچک بسته می شوند.

لیفت پیشانی با نخ

این روش از طریق برش های کوچک درست در پشت خط مو در نزدیکی شقیقه ها انجام می شود. پزشک با کمک نخ پیشانی را بالا می برد و افتادگی ابروها را برطرف می کند. نخ ها در این روش از جنس کلاژن هستند به همین دلیل پس از مدت جذب پوست شده و خاصیت خود را از دست می دهند. به همین دلیل لیفت پیشانی با نخ دائمی نیست و فرد باید حداقل سالی یکبار آن را تکرار کند.

لیفت کرونال

در این روش شامل جراح یک برش در پشت خط مو و بالای سر، از گوش تا گوش در بالای سر ایجاد می کند. سپس پیشانی را بالا می برد، به طوری که پوست سر در قسمت جلوی برش، پوست سر در پشت برش را همپوشانی کند. سپس آن قسمت از پوست که روی هم قرار گرفته اند برداشته می شود و باقی پوست به هم بخیه می شوند. این روش برای افرادی که دارای خط موی بلند و موهای نازک هستند نباید انجام شود زیرا ممکن است دچار ریزش مو شوند.

لیفت پیشانی با بالا بردن خط مو

برای این روش، برشی بین بالای پیشانی و ابتدای خط مو ایجاد می شود. مقدار کمی از پوست و بافت از بالای پیشانی برداشته می شود تا خط مو را اصلاح کند. این روش در صورتی استفاده می شود که فرد دارای خط موی بلند و عقب رفته باشد. با این حال، بسته به محل برش ها، بهبود اسکار و مدل مو، ممکن است یک اسکار در امتداد خط مو دیده شود. این جراحی حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

لیفت مستقیم ابرو

این روش با برداشتن پوست بالای ابرو انجام می شود. لیفت مستقیم ابرو در افرادی با ابروهای پرپشت انجام می شود. زمان این جراحی کوتاه است و می توان آن را با بی حسی موضعی انجام داد.

قیمت لیفت پیشانی و ابرو

قیمت لیفت پیشانی و ابرو مانند هر جراحی زیبایی تعرفه ثابت و مشخصی ندارد. با توجه به پیچیدگی عمل، محل انجام جراحی و تخصص پزشک قیمت آن تغییر می کند. اما به طور کلی قیمت لیفت پیشانی بالای 6 میلیون تومان است که باتوجه به شرایط ذکر شده می تواند تغییر کند. برای اطلاع از قیمت لیفت پیشانی در کرمان می توانید با راه های ارتباطی صفحه تماس در ارتباط باشید.

مراقبت های بعد از عمل لیفت پیشانی

  • در زمان استراحت سر بیمار باید بالا باشد و داروهای مسکن نیز طبق تجویز پزشک مصرف شوند.
  • برای تسکین تورم می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
  • نباید به برش ها و بخیه ها فشار یا حرکت بیش از حدی وارد شود.

در زمان بهبودی بخیه ها، ممکن است فرد دچار خارش و بی حسی شود که با گذشت زمان کاهش می یابد. بانداژ پانسمان ظرف 1 تا 3 روز برداشته و بخیه ها طی 7 تا 10 روز پس از جراحی کشیده می شوند. زمان شروع فعالیت های روزانه مانند شستن و خشک کردن موها و حمام کردن نیز طبق دستور جراح مشخص می شود. تورم ناشی از عمل لیفت پیشانی ممکن است چند هفته طول بکشد.

جای بخیه ها به مرور زمان محو خواهند شد. پس از لیفت پیشانی در کرمان اگر فرد دچار موارد زیر شود باید با پزشک جراح تماس گرفته شود:

  • تورم ناگهانی
  • تنگی نفس
  • درد قفسه سینه
  • ضربان قلب نامنظم

سخن آخر

در نهایت شایان ذکر است که عمل های زیبایی مانند لیفت پیشانی انتخابی و فردی هستند بنابراین باید برای انتخاب پزشک به خوبی دقت شود. دکتر محمودرضا اصحاب یمین کلیه عمل های زیبایی صورت و بدن را مانند لیفت پیشانی و جراحی لیفت ابرو در کرمان انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس 09338483008 در ارتباط باشید یا نظر خود را در کادر دیدگاه زیر درج کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
تماس با پزشک