عوارض عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

جراحی لیپوساکشن یکی از رایج ترین روش های جراحی برای زیبایی اندام است. طور کلی، لیپوماتیک خطرناک نیست و نتایج خیلی خوبی هم به دست می آید. عوارض عمل لیپوماتیک تا مدتی تورم و خونریزی است که پس از گذشت دوران نقاهت برطرف می شوند. اما باز هم کاندیداهای این جراحی از عوارضی که در بین جامعه به آن اشاره می شود واهمه دارند. نباید فراموش کنید که هر عملی باید توسط یک فرد متخصص انجام شود تا عوارض آن به حداقل برسد. اگر در شهر کرمان هستید، پس با تحقیق و بررسی بهترین دکتر لیپوماتیک در کرمان را پیدا کنید و سوالات و نگرانی های خود را درباره عوارض لیپوماتیک بپرسید سپس این جراحی را انجام دهید.

دکتر محمودرضا اصحاب یمین فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی هستند و با توجه به اینکه ریاست بخش جراحی پلاستیک و ترمیمی بیمارستان شفا در کرمان را بر عهده دارند جراحی لیپوماتیک را با حداقل عوارض ممکن انجام می دهند. در صورت درخواست هر گونه عمل زیبایی یا لیپوماتیک در کرمان می توانید از طریق راه های ارتباطی صفحه تماس با دکتر اصحاب یمین مشورت کنید.

بیشتر ببینید: لیپوماتیک در کرمان

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یکی از محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی است که در حال حاضر توسط جراحان پلاستیک در سراسر جهان انجام می شود و دکتر محمودرضا اصحاب یمین نیز لیپوماتیک در کرمان را با جدیدترین و امن ترین روش های روز دنیا انجام می دهند.

ابتدا باید بیان کنیم که در درجه اول کار لیپوماتیک برای کاهش وزن نیست، بلکه روشی برای زیبایی اندام است. بنابراین باید تا جای ممکن مسائل ایمنی راعایت شوند تا بیمار درگیر عوارض و نتایج نامطلوب نشود. اگر تا انتهای مقاله به جواب سوال خود نرسیدید حتما در قسمت دیدگاه ها موضوع را با دکتر مطرح کنید.

عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو

اگر عمل لیپوماتیک اصولی و با امن ترین متدهای جراحی انجام شود عوارض جبران ناپذیر و خاصی ندارد. این مقاله با هدف جمع آوری عوارض ناگوار و احتمالی این عمل جراحی زیبایی، ارائه دستورالعمل های لازم برای جلوگیری از بروز عوارض و درمان آن ها نوشته شده است.

لیپوماتیک با عوارض مختلفی همراه است که می توان از بسیاری از آن ها جلوگیری کرد. این عوارض را می توان به طور کلی به سه گروه درج شده در جدول زیر طبقه بندی  کرد:

عوارض موضعیعوارض سیستمیعدم رضایت کلی بیمار
تورم و اکیموزخونریزی شدیدنرسیدن به شکل مورد نظر بدن
هماتومهیپوترمی 
عفونتآسیب به احشا بدن 
ناهماهنگی سطح بدنآمبولی چربی 
شل شدن پوستتورم ریوی 
نکروز ناف  

ورم بعد از لیپوماتیک

بسته به وسعت ناحیه جراحی، بافت ها تمایل دارند تا سه ماه پس از عمل به حالت نرمال برگردند. به ندرت، ورم با درد و ناراحتی غیرعادی بیش از شش هفته باقی می ماند. البته ممکن است به دلیل فشار بیش از حد به بافت ها و ایجاد سوختگی داخلی ورم طولانی شود. ورم غیرعادی و طولانی مدت ممکن است منجر به افزایش اسکار جراحی، فیبروز و ناهماهنگی در سطح بدن شود.

ورم طولانی مدت بعد از لیپوماتیک ممکن است مربوط به کم خونی بیمار، کاهش پروتئین و اختلال در عملکرد کلیه باشد که همگی مانع جراحی هستند و بیمار با این مشکلات قبلی نباید عمل لیپوماتیک انجام دهد. دکتر محمودرضا اصحاب یمین قبل از انجام عمل لیپوماتیک در کرمان آزمایش و شرح حال کاملی از بیمار می گیرند تا این عمل با امن ترین روش ممکن و کمترین عوارض لیپوماتیک انجام شود.

هماتوم بعد از عمل لیپوماتیک

پزشک لیپوماتیک در کرمان

از هماتوم یا خونریزی و کبودی در یک محیط بسته با یک آزمایش خون کامل قبل از عمل لیپوماتیک می توان جلوگیری کرد. بررسی تعداد پلاکت های خون، آنزیم های کبد و فاکتورهای انعقادی کمک زیادی به جلوگیری از تشکیل هماتوم می‌کند. پوشیدن لباس مخصوص بعد از عمل لیپوماتیک نیز به جلوگیری از عوارض هماتوم ناشی از لیپوماتیک کمک می کند.

مرگ در اثر لیپوماتیک

از زمانی که لیپوماتیک مطرح شد تغییرات زیادی در روند جراحی ایجاد شده است تا با کمترین عوارض به نتیجه دلخواه برسیم. اولین بار چارلز دوجایر در سال 1921 برای از بین بردن چربی اضافی از قسمت‌های موضعی بدن از این روش استفاده کرد. او با استفاده از دستگاه کورت (curette) رحم از ساق پا و زانوهای یک بالرین، چربی زیر پوست را خارج کرد. آسیب به عروق فمور منجر به قطع شدن پای رقصنده شد. این عارضه به قدری ناگوار بود که تا مدت ها کسی سمت تحقیق و ارائه روش های جدید برای لیپوماتیک نرفت.

تماس با دکتر لیپوماتیک در کرمان

با گذشت زمان و طی گذشت چهار دهه تکنیک های این جراحی به روز شدن تا جایی که امروزه کمتر کسی دچار عارضه مرگ پس از لیپوساکشن می شود. همزمان با تغییر در تکنیک های جراحی، دستگاه های جدیدتری نیز به بازار عرضه شدند تا سهولت و ایمنی این جراحی افزایش یابد. دکتر محمودرضا اصحاب یمین نیز لیپوماتیک در کرمان را با به روزترین دستگاه ها و روش های جراحی جهانی انجام می دهند.

ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک

اگر چربی بیش از حد ساکشن شود ما شاهد ناهمواری پوشت بعد از لیپوماتیک خواهیم بود. لیپوماتیک ابزاری برای پیکر تراشی بدن است و نیاز به درک هنری سه بعدی از لایه های چربی آناتومیکی و جراحی دارد. این امر مستلزم کاربرد عملی علم پزشکی با هنر است، که تنها با تجربه بالینی به دست می آید. دکتر محمودرضا اصحاب یمین با توجه به تجربه بالایی که در عمل های جراحی دارند لیپوماتیک در کرمان را با کمترین عوارض ممکن انجام می دهند.

سخن آخر

نتیجه لیپوماتیک در کرمان

عوارض لیپوماتیک شاید ترسناک به نظر برسد بنابراین برای جلوگیری از آن ها باید این جراحی توسط یک پزشک حاذق و در یک مرکز معتبر و بسیار تمیز انجام شود. بهداشت محیط عمل، تجهیزات پیشرفته و از همه مهم تر تجربه پزشک جراح کمک می کنند تا از عوارض ناگوار لیپوماتیک جلوگیری شود.

دکتر محمودرضا اصحاب یمین با سال ها تجربه در انجام جراحی های زیبایی به شما کمک می کند تا لیپوماتیک در کرمان را با کمترین عوارض ممکن برای بیماران خود انجام می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک