جراحی بینی طبیعی در کرمان

قبل از توضیح در مورد جراحی بینی طبیعی لازم است تا اشاره کنیم که امروزه این نوع عمل از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است چرا که دیگر کمتر کسی به دنبال مدل فانتزی یا همان به اصلاح باربی می رود بلکه همه دوست دارند امروزه بینی طبیعی زیبایی خود را تا جای ممکن طبیعی و خدادادی نشان دهند. زیبایی صورت خصوصا بینی به هر کسی اعتماد به نفس می دهد پس اگر از ظاهری بینی خود ناراضی هستید می توانید این عمل را انجام دهید.

جراحی بینی طبیعی در کرمان

مناسب ترین کاندید برای جراحی بینی طبیعی

توجه داشته باشید که پزشک در جراحی بینی طبیعی، تلاش می کند بینی را از جنبه های مختلفی مانند: شکل، اندازه، عدم تقارن و عملکرد، اصلاح کند که تقریباً در تمام نواحی بینی مانند: نوک، سوراخ بینی، پل و سپتوم تأثیر می گذارد.

از مهم ترین کاندیدای انجام این عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✳️افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند.

✳️ افرادی که دچار مشکل تنفسی هستند.

✳️ شما باید از سلامت خوبی برخوردار باشید و هیچ مشکل پزشکی نداشته باشید که بتواند بر ایمنی شما در طول یا بعد از عمل تأثیر بگذارد.

اگرچه عمل بینی معمولاً به هدف زیبایی انجام می شود اما در اصلاح مشکلات تنفسی مانند مواردی که مثل انحراف را هم می توان درمان کرد؛ دقت داشته باشید که جراحی های موثر بینی بر روی شکل و عملکرد آن تمرکز خواهد داشت زیرا ساختار بینی ظریف است پس باید زیر نظر یک جراح پلاستیک مجرب انجام داده شود تا نتیجه مطلوبی از آن حاصل شود؛ به همین دلیل، حتماً در طول مشاوره خود در مورد اهداف خود برای جراحی بینی صادقانه صحبت کنید.

انواع روش های انجام جراحی بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی با دو روش مختلف قابل انجام است که می تواند به اهداف شما و میزان عمل شما بستگی داشته باشد.

🔖 برش باز: در این روش از برش در پوست بین سوراخ بینی استفاده می شود. این کار باعث می شود پوست و غضروف بینی به سمت بالا کشیده شود و به ساختارهای زیرین دسترسی پیدا کند. این الگوی برش معمولاً برای تغییر شکل گسترده تر یا رویه هایی که نیاز به پیوند غضروف دارند مورد نیاز است؛ اگر رویه شما نیاز به اصلاح یک سپتوم انحرافی دارد ، این روش معمولاً ترجیح داده می شود.

🔖 برش بسته: در این روش از برش هایی در داخل بینی استفاده می شود که کاملاً پنهان است؛ با استفاده از این برش ، می توان تکنیک های جراحی را به طور کامل در داخل بینی و بدون بلند کردن پوست یا بافت ها انجام داد. این روش معمولاً برای تغییر شکل یا کاهش مجدد ظریف است زیرا کمتر تهاجمی است.

این عمل با استفاده از بیهوشی عمومی می تواند یک بیمارستان یا کلینیک انجام شود؛ بعد از بیهوشی یک برش از پیش تعیین شده برای دسترسی به ساختار زیرین بینی انجام می شود. در طی این روش، نواحی مختلف بینی قابل کاهش، تغییر شکل و یا دستکاری می باشد. در بعضی موارد، پیوند غضروف می تواند از پشت گوش یا دنده کش انجام شود.

سپتوم انحراف یافته نیز می تواند در این مدت با استفاده از تکنیک های دقیق اصلاح شود، پس از ایجاد یک پروفایل بینی بهبود یافته، برش ها با بخیه بسته می شوند و در طول بهبودی شما به کمک اسپلینت قرار خواهید گرفت. به طور کلی، بسته به میزان گسترده بودن این عمل، این عمل جراحی می تواند حدود دو یا چند ساعت طول بکشد.

انواع بینی های مناسب برای عمل بینی طبیعی

برای اینکه ظاهری طبیعی داشته باشید، توصیه می شود که توقع کوچک کردن بیش از حد برای بینی خود را نداشته باشید و به جراح خود اطلاع دهید فرم بینی را متناسب با چهره شما تغییر دهد تا بینی با سایر اعضای صورت تناسب داشته باشد.

✳️ عمل بینی طبیعی استخوانی: یکی از بیشترین تقاضاها برای انجام عمل بینی طبیعی از طرف افرادی است که بینی استخوانی دارند. برآمدگی استخوان تیغه یا سپتوم بینی برای برخی افراد آزار دهنده است و این افراد معمولا دوست ندارند از نمیرخ عکسی بگیرند یا نیمرخ آن ها زیاد دیده شود. به همین دلیل مدل طبیعی برای افرادی که بینی استخوانی دارند یکی از بهترین گزینه هاست.

✳️ عمل بینی طبیعی دخترانه: برای دختران نسبت به پسرها زیبایی فاکتور مهم تری است و تقریبا اکثر دختر خانم ها دوست دارند همیشه زیباتر دیده شوند. از طرفی دوست ندارند چهره شان تغییر شدیدی کند و از ظاهر کلی صورت خود راضی هستند به همین دلیل این روزها عمل بینی طبیعی دخترانه طرفداران زیادی پیدا کرده است و دختران زیادی از اقصی نقاط دنیا کاندید این جراحی زیبایی می شوند.

✳️ عمل بینی طبیعی مردانه: دیگر نمی توان گفت عمل های زیبایی فقط مختص به زنان است. فطرتی که خداوند در وجود ما انسان ها نهاده است میل به زیبایی و زیبایی پسندی دارد. در سال های اخیر مراجعین عمل بینی طبیعی مردانه زیاد شده اند و آقایان نیز می توانند با جراحی به چهره دلخواه خود برسند.

بینی عضو مرکزی صورت است و با ظاهر سه بعدی که دارد در نگاه اول توجه بیننده را به خود جلب می کند. پس اگر آقایان نیز از زیبایی بینی خود راضی نیستند می توانند با یک جراحی ساده به چهره دلخواه خود برسند.

📌 نکته: مدل بینی طبیعی عمل شده: هر فردی که قصد انجام جراحی های زیبایی داشته باشد اولین سوالی که هنگام مراجعه به پزشک جراح می پرسد، دیدن نمونه کارهای پزشک است. الان با متعدد شدن تعداد پزشکان جراحان زیبایی شاید خیلی وقت گیر و زمان بر باشد که به مطب مراجعه کنیم و نمونه های مدل بینی طبیعی عمل شده توسط پزشک را ببینیم.

پیشرفت ارتباطات و شبکه های اجتماعی به ما کمک می کنند تا به راحتی در خانه و یا وقت های آزادمون نمونه کارهای پزشک را در شبکه های اجتماعی او ببینیم. دکتر محمود رضا اصحاب یمین نمونه کارهای عمل هایی که انجام داده اند را با رضایت بیمار در کانال آپارات، اینستاگرام و صفحه نمونه کارها وبسایت در دسترس قرار داده اند تا در صورتی که بیمار علاقه داشته باشد پس از دیدن نمونه کارها به مطب مراجعه کند.

🎥 در ویدئو زیر یک نمونه از جراحی های بینی طبیعی دکتر محمود رضا اصحاب یمین را با شما به اشتراک می گذاریم:

00:24
truncate dir-rtl

عمل بینی طبیعی

00:29
truncate dir-rtl

نمونه ای از جراحی بینی طبیعی و لیفت پیشانی

چطور بهترین دکتر عمل بینی را پیدا کنم؟

با افزایش تعداد جراحان و کلینیک هایی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند، شناسایی بهترین جراح بینی دشوار می شود و موفقیت در عمل بینی تان تا حد زیادی به انتخاب نوع دکتر متخصص دارد.

جراحی زیبایی بینی، روشی بسیار پیچیده است که نیاز به یک جراح زیبایی آموزش دیده دارد. پس جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در جراحی زیبایی بینی و صورت داشته و جراحی را به خوبی را انجام دهد. هنگام مشاوره با جراحان بالقوه از او بپرسید که چند عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده است و حتماً عکس های قبل و بعد از بیماران قبلی را بررسی کنید. از جمله مهم ترین نکاتی که در انتخاب خود باید دقت داشته باشید عبارتند از:

  • جراح بینی را انتخاب کنید که تجربه جراحی زیبایی بینی را داشته باشد و یکی از بهترین روش ها برای پی بردن به این نکته، دیدن نمونه کارهای آنها عکس های قبل و بعد ازآن است. دیدن عکس های بیماران گذشته، روشی ارزشمند برای آگاهی از درک زیبایی جراحی و میزان انطباق آن با دیدتان در مورد آنچه از جراحی زیبایی بینی است.
  • قبل از انجام عمل جراحی، با دکتر خود درباره گزینه های جراحی زیبایی صحبت کنید و مطمئن شوید که جراحی زیبایی بینی چه نتیجه ای دارد و انتظارات تان در مورد مراقبت های قبل و بعد از عمل، مدت زمان بهبودی، خطرات احتمالی و موارد دیگر تعریف کنید و با او در مورد مسائل گفته شده به توافق برسید.

جراحی بینی طبیعی که توسط دکتر اصحاب یمین انجام می شود، به درخواست بیمار می تواند به طبیعی ترین مدل ممکن انجام شود و حتی جای بخیه عمل نیز ممکن است به سختی دیده شود. پس اگر دوست دارید زیبایی خود را طبیعی و حتی خدادادی جلوه دهید دکتر محمود رضا اصحاب یمین کمک می کند تا به راحتی به این آرزو خود برسید.

سوالات متداول

چطور یک پزشک خوب برای جراحی بینی طبیعی پیدا کنیم؟

اولین سوال فرد کاندیدا برای عمل بینی، پیدا کردن دکتر خوب است. الان بهترین گزینه برای پیدا کردن پزشک خوب، کمک گرفتن از شبکه های اجتماعی و سرچ گوگل است که می توانیم به راحتی قبل و بعد بیماران قبلی پزشک را ببینیم.

دوران نقاهت عمل بینی چقدر است؟

هر عملی بسته به میزان تهاجمی بودنش دوران نقاهت متفاوتی دارد. اما در عمل بینی طبیعی چون تغییرات زیاد نیست معمولا دوران نقاهت کوتاه تر است و بیمار پس از 10 روز می تواند به روتین ساده روزانه خود بازگردد.

بهبود کبودی و ورم ناشی از عمل چقدر زمان می برد؟

بهبود کبودی خیلی به سیستم بدنی بیمار بستگی دارد. برخی افراد خیلی زود و در عرض چند روز کبودی صورتشان خوب می شود و برخی دیگر ممکن است بیشتر طول بکشد. زمان بهبود ورم نیز با توجه به مدل بینی فرد متفاوت است و بهبود ورم بینی های گوشتی بیشتر طول می کشد.

از چه سنی می توانم بینی خود را عمل کنم؟

بینی نیز مانند سایر عضو های بدن رشد می کند و بهتر است تا رشد کامل او صبر کنید و سپس عمل کنید. دخترها معمولا در سن 17 سالگی رشدشان کامل می شود و پسرها نیز 19 سالگی. اما بهتر است عمل بینی پس از سن 22 الی 23 سالگی انجام شود تا فرد به بلوغ فکری کامل نیز برسد.

بعد از عمل بینی کی می توانم ورزش را شروع کنم؟

هر پزشکی محدودیت ها و دستورالعمل هایی که باید بیمار بعد از جراحی رعایت کند را باید به او توضیح دهد. معمولا پس از یک ماه ورزش ها و پیاده روی سبک را می توانید شروع کنید. اما ورزش های سنگین یا بدنسازی را نباید حداقل تا سه ماه پس از عمل انجام دهید.

جراحی بینی طبیعی چه مزایای دارد؟

بیشترین حسن عمل بینی طبیعی این است که چهره فرد غیر طبیعی نمی شود. در ادامه با اصلاح ساختار بینی و راه های تنفسی، مشکلات آتی در مورد اختلالات تنفسی برای بیمار پیش نمی آیرد. از طرفی مدل های نچرال و طبیعی هیچ وقت از مد نمی افتند و ریسک اینکه در طول زمان و با افزایش سن تغییر شکل دهند نیز کمتر است.
مثلا برخی افرادی که جراحی بینی عروسکی و فانتزی انجام داده اند با گذشت زمان ممکن است رضایت اولیه را از ظاهر بینی خود نداشته باشند و مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی شوند.

هزینه عمل بینی طبیعی در کرمان چقدر است؟

عمل های زیبایی یک لیست قیمتی مشخصی ندارند و هر پزشک جراح زیبایی طبق تخصصی که دارد، شرایط و پیچیدگی عمل، مکان جراحی و سایر فاکتورهای جانبی یک لیست قیمتی برای انجام عمل دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های عمل بینی طبیعی دکتر محمود رضا اصحاب یمین با شماره های مطب تماس بگیرید.

سخن آخر

جراحی های زیبایی عمل هایی هستند که به انتخاب شما انجام می شوند پس بهتر است قبل از جراحی به خوبی فکر کنید و تحقیق کنید. چون به هر حال جراحی عوارض دارد و باید پزشک متخصص و متبحری برای عمل انتخاب کنید تا با کمترین عوارض به بهترین نتیجه مدنظرتان برسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.6]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
تماس با پزشک