جراحی بینی گوشتی در کرمان

 جراحی بینی گوشتی که دارای حساسیت های بسیار زیادی نسبت به یک بینی استخوانی دارد از همین رو باید حتما توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ماهر انجام داده شود تا از عوارض احتمالی آن پیشگیری گردد. در این مقاله بیشتر در مورد خصوصیت بینی گوشتی چیست؟ چه نکاتی قبل از جراحی بینی گوشتی باید رعایت شود؟ نحوه جراحی بینی گوشتی به چه صورت است؟ هزینه عمل بینی گوشتی بر چه اساسی تعیین می گردد و بسیاری از موارد مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد.

جراحی بینی گوشتی در کرمان

خصوصیت بینی گوشتی

اصولا به بینی های گوشتی در قسمت نیمه پایین پوست ضخیم داشته و اصولا افتادگی را نیز دارند. از جمله رایج ترین مشخصه های بینی گوشتی می توان به پوست چرب و ضخیم، غضروف بزرگ در قسمت جلوی بینی که اصولا غضروف محکمی نمی باشد است.

همانطور که می دانید عمل بینی از محبوب ترین و پرطرفدارترین عمل های زیبایی محسوب می شود، افرادی که بینی استخوانی دارند از شانس بیشتری برای داشتن عمل موفق برخوردار هستند ولی بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم و غضروف های نرم، استحکام چندانی نداشته و همین موضوع ریسک عمل را زیاد می کند توجه داشته باشید که بینی های گوشتی در حال رشد کردن هستند و حتی پس از عمل نیز به رشد خود ادامه می دهند.

افرادی که بینی گوشتی دارند، نیز تمایل دارند بینی خود را زیبا کنند ولی از ترس برگشت بینی به شکل قبل، درباره جراحی بینی شک و تردید دارند؛ البته با پیشرفت علم پزشکی، تکنیک های بهتری برای جراحی بینی گوشتی وجود دارد و افرادی هستند که از نتیجه عمل بینی پهن خود رضایت نسبی را داشتند.

بهترین جراح بینی برای انتخاب بهترین روش عمل بینی پهن، ابتدا نوع بینی را تشخیص می دهد که از مهم ترین ویژگی های بارز این نوع بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✳️ دارای پوست ضخیم و گوشتی هستند.

✳️ دارای نوک گوشتی هستند.

✳️ دارای منافذ بزرگی هستند.

📌 نکته: درواقع با لمس بینی های گوشتی، هیچ استخوانی را زیرانگشتان خود احساس نمی کنید پس کاملا ویژگی های بینی گوشتی با بینی استخوانی متفاوت است.

چنانچه تصمیم دارید بدانید پوست بینی تان نازک یا ضخیم است، تست ساده ای است که می توانید در کمتر از چند دقیقه انجام دهید. در بینی های گوشتی به هنگام فشار دادن سر بینی، از منافذ آن چربی بیرون می زند، اگر بر روی بینی خود ترشحات چربی مانند را مشاهده نکردید، بینی تان استخوانی است.

انواع روش های جراحی بینی گوشتی

دو نوع روش برای عمل بینی های گوشتی وجود دارد که در ادامه آمده است. دقت داشته باشید که براساس شرایط بیمار، روش مناسب انتخاب می شود که اولین راه جراحی روش باز است.

روش باز: در جراحی بینی باز که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، جراح با ایجاد برشی در کلوملا (قسمت غضروفی واقع در بینی) اطراف باله های زیر پل بینی، پوست بینی را بلند می کند. به این ترتیب جراح به نوک و پشت بینی و کل ساختار بینی مانند سپتوم، سوراخ های خارجی بینی و غضروف دسترسی بیشتری دارد. معمولاً در مواقعی که بیمار نیاز به رینوپلاستی اصلاحی یا زمانی که بینی و نوک آن بیش از حد گوشتی است، جراحی بینی باز انجام می شود. همچنین جراحی بینی باز برای افرادی که از تومورهای بینی و ناتوانی های مادرزادی مانند شکاف لب و کیست های درموئید رنج می برند مناسب است.

روش بسته: در رینوپلاستی بسته (اندونازال) تمام برش های لازم در داخل بینی ایجاد می شود و پوست توسط ابزاری مخصوص لیفت می شود. از آنجایی که رینوپلاستی بسته که به آن رینوپلاستی داخلی نیز می گویند کمتر تهاجمی است، جراح دسترسی و دید کمتری به قسمت های مختلف بینی دارد و نمی تواند نوک بینی را خیلی تغییر دهد. جراحان زمانی این روش را انتخاب می کنند که نیازی به دسترسی گسترده و تغییرات قابل توجه در بینی نباشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در جراحی بینی گوشتی به آن دقت شود، در زمینه تقویت غضروف بیینی می باشد. گاهی نیاز به پیوند غضروف از قسمت هایی همچون گوش و … است. اگر تقویت بینی های گوشتی به درستی صورت نگیرد، در نتیجه ممکن است بینی به حالت اولیه خود بازر گردد. بنابراین روش جراحی در بینی های گوشتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی دکتر اصحاب یمین از صفحه اینستاگرام یا کانال آپارات دیدن کنید.

❓ تفاوت بین جراحی بینی باز و بسته چیست؟

با نام های جراحی بینی و بازسازی بینی نیز شناخته می شود، یک جراحی پلاستیک محبوب است که برای ایجاد تقارن صورت با کاهش اندازه بینی، کوچک کردن سوراخ های بینی، برش استخوان بینی و کاهش ضخامت پوست بینی انجام می شود.

البته جراحی بینی می تواند مشکلات تنفسی، پولیپ بینی، ناهنجاری های ناشی از جراحی ها و التهابات ناشی از آلرژی های مزمن را نیز برطرف کند. امروزه جراحی بینی به دو صورت انجام می شود، باز و بسته در این مقاله هر دوی این روش ها را معرفی می کنیم.

تفاوت اصلی بین جراحی بینی باز و بسته در تعداد و وسعت برش ها است. در جراحی بینی باز، جراح دو طرف پره های بینی، قسمت پایینی پل و داخل سوراخ های بینی را برش می دهد تا پوست بینی را بالا بیاورد و تغییرات لازم را به طور کامل اعمال کند. اما در جراحی بینی بسته، جراح پوست بینی را بلند نمی کند و فقط دو برش در ناحیه داخلی سوراخ های بینی ایجاد می کند.

تفاوت های دیگر این دو روش عبارتند از:

 • جراحی بینی بسته دوره نقاهت کوتاه تری دارد.
 • رینوپلاستی باز با تورم و کبودی بیشتری همراه است.
 • اما روش بسته را نمی توان برای جراحی بینی متناسب با چهره اصلاحی انجام داد.
 • رینوپلاستی باز مدت زمان عمل بیشتری دارد.
 • جای زخم در جراحی بینی بسته کمتر دیده می شود.
 • رینوپلاستی بسته عوارض کمتری دارد.

📌 نکته: اگر جراحی بینی به دلیل وجود یک نقض مادر زادی، انحراف شدید و سایر موراد درمانی نباشد و تنها جنبه زیبایی آن حائز اهمیت باشد، باید بعد از سن بلوغ اقدام به انجام جراحی گردد. این سن برای بانوان بعد از 16 سالگی و در مردان بعد از 18 سالگی می باشد.

🎥 در زیر ویدیو هایی از جراحی بینی گوشتی توسط دکتر اصحاب یمین را می توانید مشاهده کنید.

01:43
truncate dir-rtl

جراحی بینی کاملا گوشتی توسط دکتر اصحاب یمین

00:38
truncate dir-rtl

عمل زیبایی بینی گوشتی مردانه

نکات مهم قبل از انجام جراحی بینی گوشتی

از جمله مهم ترین نکات مراقبتی قبل از این جراحی زیبایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باید توجه داشته باشید که نکات قبل از جراحی به ویژه در بینی های پوشتی دارای اهمیت است.
 • انتخاب جراح بینی بسیار مهم است، بنابراین نهایت وسواس و سخت گیری را در آن داشته باشید.
 • در جراحی بینی گوشتی نتیجه منطقی را خواهان باشید. جراحی بینی فانتزی و یا عروسکی برای نوع بینی شما مناسب نیست.
 • استعمال دخانیات از دو هفته قبل از جراحی ممنوع است.
 • بهتر است از یک ماه قبل از جراحی از مصرف نوشینی های الکل دار خودداری شود.
 • در صورت استفاده از دارو های خاص به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت وجود مشکل دستور قطع و یا جایگزینی را بدهد.

بعد از جراحی بینی گوشتی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی یکی از حیاتی ترین مراحل این عمل است که می تواند نتایج آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. شایان ذکر است که عملا هیچ تفاوتی بین مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی باز و بسته وجود ندارد که از مهم ترین آنها عبارتند از:

 • از کمپرس سرد سه بار در روز به مدت 10 دقیقه برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • هنگام خواب حداقل دو هفته سر خود را بالا نگه دارید. با این کار خون و مایعات اضافی از بینی خارج می شود.
 • از خم کردن سر خودداری کنید؛
 • یک رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر داشته باشید، بنابراین نیازی به زور زدن بیش از حد در طول اجابت مزاج ندارید.
 • سخت گریه نکنید یا نخندید؛
 • دو تا سه روز اول استراحت کنید و یک هفته از فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • اگر بینی شما خونریزی کرد، سر خود را کمی بالاتر نگه دارید و سوراخ های بینی خود را با گاز استریل بپوشانید تا خونریزی متوقف شود. اگر خونریزی شدید و غیر قابل کنترل است، با پزشک خود تماس بگیرید.
 • تا حد امکان آب و آب میوه های تازه، به ویژه آب آناناس بنوشید.
 • ترک سیگار و نوشیدن الکل؛
 • از خوردن غذاهای سفت که نیاز به گاز گرفتن و جویدن دارند خودداری کنید. در عوض، غذاهای نرم مانند پوره سیب زمینی و سوپ بخورید.
 • غذا را به قطعات کوچک برش دهید تا مجبور نباشید دهان خود را کاملا باز کنید.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده کنید.
 • از یک مسواک نرم برای تمیز کردن دندان های خود استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم بینی و رسیدن به نتایج مطلوب، به مدت دو ماه پس از عمل به طور مرتب از نوارهای بینی استفاده کنید.
 • هنگام عطسه، دهان خود را باز کنید تا فشار روی بینی کاهش یابد.
 • به مدت دو هفته از دمیدن بینی و غیره خودداری کنید.
 • در جراحی بینی گوشتی لازم است به مدت طولانی تری از چسب استفاده کنید.
 • چنانچه به تب شدید دچار شدید یا حالت تهوع و استفراغ مکرر اذیت تان می کند فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • پس از عمل بروز تورم و کبودی در ناحیه جراحی تا سه روز بعد از عمل طبیعی است و کم کم رو به بهبودی است.
 • به هنگام خندیدن و عطسه کردن مراقب باشید به بینی تان فشار وارد نشود، برای این کار می توانید دهان خود را کاملا باز کنید.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم مهم ترین پرسش های که از سوی شما مخاطبین عزیز مطرح گردیده است را ارائه و مناسب ترین پاسخ را در اختیارتان قرار دهیم تا با مشاهده آن هر گونه ابهام و سوالی از ذهن تان برطرف گردد.

چه کسی می تواند جراحی زیبایی بینی گوشتی انجام دهد؟

هر کسی؛ چه کسی می خواهد نوک بینی را بلند کند، چه کسی از انجام جراحی زیبایی بینی می ترسد، چه کسی می خواهد فوراً به زندگی معمول اجتماعی برگردد و تغییر اساسی در ظاهر بینی نمی خواهد، می تواند تحت این روش قرار گیرد.

آیا نگرانی های مربوط به سن در عمل زیبایی بینی گوشتی وجود دارد؟

معمولاً عاقلانه است که از انجام جراحی گسترده بینی در کودکان اجتناب کنید، مگر اینکه برای حل یک مشکل جدی یا تغییر شکل بدن به دلیل نقص مادرزادی یا ضربه باشد. به طور کلی، جراحی زیبایی بینی تا زمانی که کودک 90 درصد رشد خود را به پایان برساند یعنی در دختران 13 و در پسران 15 سال لازم است تا به تعویق بیافتد. مطابق انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، اصلاح شکل بینی بیشترین درخواست جراحی زیبایی توسط نوجوانان است، اما در هر سنی که فرد معیارهای پزشکی و احساسی را داشته باشد تا بتواند کاندیدای خوبی برای جراحی باشد، می توان آن را انجام داد پس توصیه ما به شما بعد از سن 18 سالگی است.

جراحی زیبایی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

نوک بینی با توجه به اندازه گیری صورت به طور کلی کمی برداشته می شود. در صورت نیاز، با بی حسی موضعی انجام می شود. به طور متوسط حدود 15-20 دقیقه طول می کشد.

چه زمانی بیمار می تواند بعد از جراحی بینی گوشتی سفر کند؟

بیمار می تواند بلافاصله سفر کند. بسته به شرایط، یک روز استراحت می تواند توصیه شود.

برای انجام جراحی بینی گوشتی کدام فصل مناسب تر است؟

این روش در هر فصلی قابل انجام است. از آن جا که هیچ برشی ایجاد نشده است، لازم نیست کاملاً در معرض آفتاب قرار بگیرید در مقابل جراحی های زیبایی بینی معمول. کافی است در صورت لزوم از بینی در معرض آفتاب محافظت کنید.

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل تر است؟

پوست مناسب و غضروف محکم از مواری است که در جراحی بینی بسیار مهم می باشد. در بینی های استخوانی اصولا عضروف محکم تر و پوست نازک تری که وجود دارد باعث راحت تر شدن کار جراح بینی می شود.
ضخامت پوست بینی اگر کم باشد، باعث می شود که بهبودی بعد از جراحی سریع تر رخ دهد، فرم بینی بهتر نمایش داده شود.

آیا جراحی بینی گوشتی عوارضی هم در پی دارد؟

حتی در صورت انجام یک جراح با مهارت بالا، خطرات مرتبط با جراحی زیبایی بینی وجود دارد. مشکلات بیهوشی نادر است، اما ممکن است رخ دهد. با وجود هرگونه جراحی، عفونت و همچنین مشکلات خونریزی و اسکار همیشه خطرناک است.

یک مشاوره جراحی بینی معمولی شامل چه مواردی است؟

در مشورت شما، جراح از شما می خواهد که مسائل مربوط به بینی خود و این که چگونه امیدوارید جراحی آن ها را برطرف کند، توصیف کند و سپس وی توضیح می دهد که آیا با جراحی زیبایی بینی می توان به طور واقعی به این اهداف دست یافت. یک جراح خوب در نظر خواهد گرفت که چه نوع جراحی زیبایی بینی باعث بهبود بیشتر ویژگی های صورت و ساختار استخوان شما می شود. در مورد جراحی بینی هیچ “یک اندازه متناسب با همه” وجود ندارد این یک رویکرد کاملاً فردی است.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

هزینه در جراحی بینی بعد از معاینه تعیین می گردد. زیرا نوع بینی، روش مورد نیاز برای جراحی، مشکلات ظاهری و همچنین مشکلات تنفسی در انجام جراحی تاثیر بسیاری دارد.

جراحی بینی بسته بهتر است تا باز ؟

فرض کنید از خود می پرسید که کدام روش جراحی بینی باز یا بسته بهتر است. در این صورت باید بدانید که جراح شما با توجه به انتظارات شما، شکل طبیعی بینی، تعداد و شدت عیوب بینی و میزان تغییرات مورد نظر شما بهترین تکنیک را برای شما انتخاب می کند. بنابراین، نمی توان با اطمینان گفت که کدام روش بهتر است. فراموش نکنید که انتظارات خود را از قبل با جراح خود و پاسخ او در مورد تخصص جراحی خود در میان بگذارید.

نتیجه گیری

چنانچه پس از مطالعه مطالب فوق سوالی در مورد جراحی بینی گوشتی دارید می توانید در انتهای این مقاله در بخشی تحت عنوان “دیدگاه” مطرح نمائید تا دکتر اصحاب یمین با تخصص و دقت خود اقدام به پاسخ گویی آن کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 3.1]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

6 thoughts on “جراحی بینی گوشتی در کرمان

 1. محسن ترابی - نوامبر 11, 2021 در 11:25 ق.ظ

  از مطلبی که نوشتین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کاراو اینترنتی انجام میدم. هر چیزی که میخوامو اینجا پیدا می کنم و سایت هایی مثل سایت شما با ارائه مطلبای بدرد بخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با 2 تا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم شما صاحبای سایت گرم که انقدر کارمون رو راحت کردین.

  پاسخ
  • دکتر محمودرضا اصحاب یمین - نوامبر 14, 2021 در 12:24 ب.ظ

   خواهش میکنم. ممنون از شما که وقت میزارید و مطالب مارو به خوبی دنبال می کنید.

   پاسخ
 2. یگانه - دسامبر 13, 2021 در 2:36 ب.ظ

  با سلام وقت بخیر در بعضی از وبلاگ ها
  نوشته شده بود این جراحی بینی در بعضی از شهرها قسطی انجام میشه.
  آیا شماهم این شرایط رو برای مراجعین خودتون دارین؟

  پاسخ
  • admin - ژانویه 13, 2022 در 8:24 ق.ظ

   سلام
   فعلا خیر
   ولی احتمالا در اینده اینکار بکنم

   پاسخ
 3. سحر - ژانویه 15, 2022 در 6:56 ب.ظ

  سلام وقت بخیر نوشتن درتهران جراحی بینی بدون بیهوشی هم انجام می‌شود آیا شما هم انجام میدید من بخاطرترس از بیهوشی ازعمل بینی میترسم

  پاسخ
  • admin - ژانویه 22, 2022 در 7:35 ق.ظ

   سلام
   اگر نیاز به کارهای کوچک باشه بله ولی اکثر موارد نیاز به بیهوشی هست

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
تماس با پزشک