آیا جراحی بینی همزمان با سایر جراحی ها امکان پذیر است؟

یکی از سوالاتی که توسط مراجعه کنندگان پرسیده می شود در زمینه جراحی زیبایی بینی با سایر عمل ها است، جواب این سوال ممکن است کمی مبهم باشد اما نگران نباشید، در بسیاری از موارد همراه با عمل جراحی بینی یا همان رینوپلاستی می توان جراحی های دیگر را نیزانجام داد. اما کدام جراحی ها را می توان انجام داد؟ تاثیر جراح پلاستیک در این گونه جراحی ها به صورت است ؟ شایع ترین جراحی هایی که همزمان با جراحی بینی انجام می شود کدام است؟

جراحی همزمان با عمل بینی

جراحی های قابل انجام با عمل بینی

شایع ترین این جراحی ها که دکتر محمود رضا اصحاب یمین نیز به وفور انجام می دهند عبارتند از:

✳️ تزریق چربی در صورت

برای افرادی کم بودن حجم در برخی از نقاط صورت خود دارند، تزریق چربی یکی از مناسب ترین روش ها برای رفع آن مشکل و افزایش جذابیت در چهره افراد است.  این تزریق چربی را نیز می توان در برخی قسمت ها مانند گونه، چانه، زاویه فک و … استفاده نمود.

✳️ عمل جراحی زیبایی در چانه

جراحی زیبایی چانه در ایران به ویژه در کرمان نسبت به سایر مناطق نسبتا شایع می باشد. گاهی افراد به دلیل داشتن چانه کونه و یا عقب گمان می کنند که فرم بینی بسیار نامناسبی دارند، ولی در صورتی که عدم داشتن زاویه مناسب بینی با چانه این مشکل را ایجاد کرده است، لذا برای رفع آن می توان در کنار جراحی زیبایی بینی، از جراحی زیبایی چانه یا همان ژنیوپلاستی نیز استفاده نمود.

✳️ لیفت صورت

از دیگر مواردی که می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد، لیفت ناحیه پیشانی و لیفت شقیقه است.

✳️ جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی نیز از تاثیرگذارترین جراحی های زیبایی به شمار می آید.

✳️ انواع پروتز صورت

استفاده از پروتز چانه، پروتز گونه و … نیز همزمان با جراحی رینوپلاستی قابل انجام است.

شایان ذکر است که اگر فرد کاندید جراحی لیپوساکشن، لیپوماتیک، ابدومنیوپلاستی و سایر جراحی های زیبایی اندام است، می توان همزمان با جراحی بینی به آن ها نیز بپردازد و مشکلات دیگر قسمت ها را برطرف نموده و در یک مدت دوره نقاهت همه جراحی های انجام شده را سپری کند.

خطرات ناشی از جراحی بینی همزمان با سایر جراحی ها

این جراحی اگر با سایر جراحی های زیبایی انجام داده شود ممکن است خطرات و عوارضی را به همراه داشته باشید که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • احتمال خونریزی بعد از عمل به نسبت زیاد باشد.
  • ایجاد عفونت
  • بی هوشی عمومی برای انجام عمل عوارضی مثل تنگی نفس، مشکلات قلبی و … را به همراه دارد.

با توجه به تمامی موارد گفته شده برای کاهش آن لازم است تا عمل خود را زیر نظر یک پزشک با تجربه انجام دهید، دکتر محمود رضا اصحاب یمین بهترین جراح بینی در کرمان است که شما با خیال راحت می توانید برای انجام هر کدام از عمل های زیبایی به ایشان مراجعه نمایید.

سوالات متداول

انجام جراحی ها همزمان با بینی چه تاثیراتی را به همراه دارد؟

انجام جراحی‌های همزمان با عمل بینی می‌تواند تأثیرات متنوعی داشته باشد که شامل هزینه، روند بهبودی، ایجاد عفونت و … می شود.

در جراحی زیبایی بینی می توان انحراف بینی را نیز برطرف نمود؟

لازم به ذکر است که جراحی سپتوپلاستی یک بخش کوچک از جراحی زیبایی بینی است. بدین معنی که هر جراحی که این جراحی را انجام می دهد، موظف است که هر گونه مشکلی در تیغه بینی وجود داشت را برطرف نماید. بنابراین جراحی انحراف بینی با جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی همزمان بینی با سایر عمل ها چقدر است؟

مدت زمان مشخصی را نمی توان در نظر گرفت چرا که به میزان پیچیدگی های عمل، نوع جراحی، شرایط جسمانی خود بیمار بستگی دارد.

کلام آخر

همانطور که در این نوشتار خواندید برای انجام جراحی بینی همزمان با سایر جراحی ها نیازمند انجام بررسی های لازم توسط پزشک است؛ ولی حتما این عمل را زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را از عما خود دریافت نمایید همچنین در صورت داشتن هر گونه سوالی می توانید در بخش انتهای مقاله یعنی نظرات آن را مطرح نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک