مدل ژل لب؛ انواع مدل ها و ماندگاری ژل لب

طبق سلیقه های مختلف انواع متفاوتی از مدل ژل لب تزریق می شوند. تزریق ژل لب یکی از پرطرفدارترین کارهای زیبایی بین خانم هاست که طرفداران آن محدوده سنی خاصی ندارند. با تزریق ژل و فیلر به لب، حجم لب افزایش میابد و با توجه به اینکه پزشک کدام قسمت از لب تزریق انجام دهد، مدل لب را طبق درخواست بیمار طراحی می کند. به دلایلی مانند ژنتیک، سیگار کشیدن و نور خورشید ممکن است ظاهر لب تغییر کند و فرد متقاضی تزریق ژل لب شود.

کاندیدای مناسب

تزریق ژل به لب یک تصمیم شخصی است. افرادی درخواست این کار را دارند بهتر است:

 • بیماری زمینه ای خاصی نداشته باشند.
 • توقع واقع بینانه داشته باشند و به نوعی به بلوغ فکری رسیده باشند.
 • عفونت فعال دهانی، از جمله آفت یا تبخال نداشته باشند.

اکثر افرادی که از ژل لب تزریق می کنند می خواهند اندازه لب های خود را به دلایل زیر افزایش دهند:

 • بازگرداندن اندازه قبلی لب با بالا رفتن سن، لب های شما کوچک تر یا نازک تر می شوند. شیار بین لب بالایی و بینی بلندتر و صاف تر می شود و فاصله بین گوشه های دهان زیاد می شود.
 • اصلاح فرم لب ها و ایجاد تقارن در شکل ظاهری لب.
 • باز کردن چین و چروک های روی لب. در برخی موارد زمانی که فرد لبخند می زند یا می خندد، چین و چروکی در کناره های دهان ایجاد می شود که با تزریق ژل لب می توان آن ها را اصلاح کرد.
 • افزایش حس دوست داشتن خود و بالا رفتن اعتماد بنفس. وقتی ظاهرمان طوری شود که دوست داریم اعتماد بنفس ما نیز بیشتر می شود.

انواع مدل ژل لب

متقاضیان تزریق ژل لب اکثرا پیش زمینه ای از شکل لب انتخابی خود دارند و دوست دارند آن های خود را شبیه به ستارگان هالیوود یا سینمایی و افراد مشهور کنند. در ادامه برخی از نمونه های مختلف تزریق ژل لب را نام می بریم که هر کدام با توجه به سلیقه افراد، طرفداران خاص خود را دارند:

مدل های مختلف تزریق ژل لب

مدل ژل لب طبیعی

مدل لب روسی

مدل ژل لب صدفی

مدل ژل لب سوتی

تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل لب گرد

تزریق ژل لب مدل فانتزی

تزریق ژل لب مدل کمان

تزریق ژل لب قلوه ای

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل لب مدل هالیوودی

بیشتر ببینید: تزریق ژل لب توسط دکتر محمودرضا اصحاب یمین – فوق تخصص پلاستیک

مدل ژل لب طبیعی

جامعه مد و زیبایی به سمت طبیعی تر بودن و چهره های نچرال سوق پیدا کرده است به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین مدل های تزریق ژل لب، مدل طبیعی است.

گاهی اوقات تزریق پیش یک فرد غیر متخصص عوارض ظاهری و سلامتی طولانی مدتی برای فرد به ارمغان می آورد پس اگر تصمیم به انجام هر کار زیبایی دارید، پیش یک متخصص حرفه ای و با تجربه این کار را انجام دهید تا عواقب ناگواری گریبان گیرتان نشود.

مدل ژل لب روسی

مدل روسی یکی از گزینه های پرطرفدار بین افرادی است که ظاهر طبیعی را دوست دارند. این مدل خصوصا برای افرادی که لب بالایی کوچک تری دارند مناسب است و چهره فرد را در عین طبیعی بودن، جذاب تر می کند.

ژل لب مدل روسی برای کسانی که تا به حال تزریق ژل انجام نداده اند نیز بسیار ایده آل است. از دیرباز مدل های روس مظهر زیبایی بوده اند و تمرکز این مدل هم بر این است که چهره فرد غیر طبیعی و زننده نشود به همین دلیل اغلب خانم ها طرفدار این مدل برای تزریق ژل لب هستند.

ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری ژل لب بستگی زیادی به متابولیسم بدنی فرد دارد. در جوانان چون سوخت و ساز بدن بیشتر است این ژل ها زودتر جذب می شوند و باید دوباره تمدید شوند و به طور کلی حداقل ماندگاری بین 6 ماه تا یک سال دارند. یکی از مواردی که بعد از انتخاب روش مدنظر در تزریق ژل لب اهمیت دارد، ماندگاری آن است. همانطور که می دانید تزریق ژل روشی موقتی برای تغییر شکل ظاهری لب ها است. البته در گذشته ژل های دائمی بسیار رواج داشتند که به دلیل عوارض ناشی از آن اخیراً مورد استفاده قرار نمی گیرد و ژل های موقتی از بهترین گزینه ها برای افزایش حجم محسوب می شوند. ماندگاری تزریق ژل لب به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از:

 • تکنیک تزریق پزشک
 • مراقبت های پس از تزریق ژل لب
 • نوع و برند ژل
 • ژنتیک بیمار
 • سبک زندگی فرد
ماندگاری تزریق ژل لب

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

مرلقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های پس از تزریق ژل لب نیز در ماندگاری آن بسیار تاثیرگذار است و فرد باید از همان لحظات آغازین پس از تزریق ژل این مراقبت ها را شروع کند. کمپرس یخ با وجود اینکه اثر چندانی در ماندگاری تزریق ژل لب ندارد؛ ولی به شدت توصیه می شود زیرا در بهبود نتایج و کاهش عوارضی مانند تورم، کبودی و همچنین التهاب لب ها اثرگذار است. حداقل به مدت 24 ساعت از ورزش کردن و استفاده از رژ لب، بالم لب یا هر محصول دیگری روی لب خودداری شود. عدم مصرف نوشیدنی ها و غذاهای بسیار تند و داغ، پرهیز از تحت فشار فیزیکی قرار دادن و دستکاری کردن لب و ضربه به لب ها، استفاده از ضد آفتاب مناسب پوست لب ها در برابر اشعه آفتاب از مواردی هستند که در ماندگاری ژل لب تاثیر می گذارند.

عوارض تزریق ژل لب

ژل لب تقریبا بی خطر است و عوارض جانبی کمی ممکن است برای بیمار اتفاق بیافتد. برخی از عوارض تزریق ژل لب عبارتند از:

 • خونریزی و درد در محل های تزریق
 • تغییر رنگ یا حساسیت لب
 • عفونت
 • مرگ بافت لب (در صورتی که تزریق ژل لب به داخل یا اطراف شریان باشد می تواند رخ دهد)
 • عدم تقارن ظاهری
 • جابجا شدن ژل

سخن آخر

تزریق ژل لب و فیلرهای زیبایی شاید ساده به نظر برسند اما متاسفانه اگر پیش یک متخصص باتجربه و با استفاده از ژل های مرغوب و مورد تائید وزارت بهداشت نشوند بیمار را با عواقب ناگواری درگیر خواهد کرد. در این مقاله سعی شد انواع مدل های تزریق ژل لب را بررسی و به شما معرفی کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک