لیفت ابرو در کرمان

با افزایش سن، اکثر افراد دچار افتادگی در ناحیه ابرو می شوند. و اگر پیشانی افتادگی زیادی داشته باشد، ظاهر فرد اخمالود و عصبانی یا خسته و غمگین به نظر می رسد. جراحی لیفت ابرو که با لیفت پیشانی نیز شناخته می شود، با اصلاح افتادگی ابرو، منجر به جوانسازی چهره می شود. همچنین روش های مختلف لیفت ابرو با بالا بردن ابروها و کاهش خطوط اخم منجر به بزرگ تر دیده شدن چشم ها می شوند. اگر قصد انجام جراحی لیفت ابرو در کرمان را دارید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

لیفت ابرو چیست؟

با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و موجب ظاهر شدن چین و چروک و افتادگی در قسمت های مختلف بدن به خصوص صورت می شوند. اولین علائم پیری معمولا در نواحی ابرو و پیشانی دیده می شود. افتادگی ابروها و پلک های بالایی می تواند با گذشت زمان به سطحی برسد که دید فرد را مختل کند.

چشم ها و ابروها بارزترین اجزای صورت یک فرد هستند. ابروها به نگاه عمق و معنا می بخشند. روند افزایش سن، تغییر وزن و قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید منجر به تشکیل خطوط وسط ابرو می شوند. با لیفت ابرو می توان به ظاهری جوان تر و شاداب تر رسید. دکتر محمودرضا اصحاب یمین جراحی لیفت ابرو در کرمان را برای متقاضیان این عمل زیبایی با جدیدترین تکنیک و کمترین ریسک عوارض انجام می دهند.

کاندیداهای مناسب بالا بردن ابرو

  • افرادی که چین و خطوط افقی در سرتاسر پیشانی و روی پل بینی دارند.
  • افرادی که خطوط اخم عمودی بین ابروهای خود دارند.
  • افرادی که دچار افتادگی ابرو و گوشه پلک هستند.
انواع لیفت ابرو
روش های مختلف لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو در کرمان

در ادامه برخی از روش های جراحی لیفت ابرو را که دکتر اصحاب یمین در کرمان برای بیماران انجام می دهند را به اختصار معرفی می کنیم. روش های جراحی تهاجمی تر هستند و دوران نقاهت بیشتری دارند، اما در عوض زمان ماندگاری بالا و شدت تغییر ابرو محسوس تر هستند.

جراحی لیفت ابرو

1-لیفت ابرو تاجی(CORONAL BROW LIFT):

قدیمی ترین تکنیک لیفت ابرو است که پزشک جراح پلاستیک با کمک جراحی ابرو را بالا می برد. در جراحی لیفت ابرو یک برش در سرتاسر پیشانی و از یک گوش به گوش دیگر ایجاد می شود. لیفت کرونال بیشتر برای افرادی که پیشانی کوچک دارند و علاقه مند به بلند کردن خط رویش موی خود هستند ایده آل است. این جراحی گاهی اوقات موجب بی حسی دائمی از پشت برش تا پوست سر می شود، و بنابراین جزء تکنیک های تهاجمی قرار دارد.

قبل از انجام لیفت ابرو در کرمان یا هر شهر دیگری حتما از جراح تکنیک و روش جراحی را بپرسید تا با اطمینان خاطر تصمیم به جراحی لیفت ابرو بگیرید.

برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی دکتر اصحاب یمین از صفحه اینستاگرام یا کانال آپارات دیدن کنید.

2-لیفت ابرو با بلفاروپلاستی:

لیفت ابرو بلفاروپلاستی، افتادگی جانبی ابرو را برطرف می کند. ابرو از طریق یک برش استاندارد روی پلک از طریق چین پلک بالایی لیفت می شود. دوران نقاهت این روش کم تهاجمی نیز کوتاه است.

اندازه های طلایی صورت

3-لیفت ابرو تریکوفیتیک:

این نوع لیفت ابرو برای بیمارانی با پیشانی بلند به کار می رود، بخشی از پوست پیشانی را پزشک برای لیفت ابرو برمی دارد. در این روش یک برش درست پشت خط مو ایجاد می شود تا در آینده و با رشد مو این اسکار جراحی دیده نشود.

بیمارانی که قصد انجام جراحی لیفت ابرو در کرمان توسط دکتر اصحاب یمین را دارید می توانید از طریق شماره تماس های 03432233645_09338483008 با همکاران ما در ارتباط باشید.

4-لیفت آندوسکوپیک ابرو:

این نوع لیفت ابرو تنها به چند برش کوچک و کم تهاجمی نیاز دارد. در طول لیفت آندوسکوپی ابرو جراح از یک آندوسکوپ کوچک متصل به دوربین استفاده می کند تا بتواند بافت پیشانی را به خوبی ببیند. این دوربین به جراح این امکان را می دهد که با خیال راحت هر عصب نزدیک به ابرو را شناسایی کرده و مراقب آن ها حین جراحی باشد. از آنجایی که نسبت به سایر روش های جراحی لیفت ابرو برش ها کمتر هستند، بیماران لیفت آندوسکوپی درد کمتر، دوره نقاهت کوتاه تر و بی حسی کمتری را در پوست سر تجربه می کنند.

لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو بدون جراحی برای کسانی که هنوز افتادگی ابرو شدید ندارند و جوان تر هستند مناسب است. اما از طرفی زمان ماندگاری تغییرات ابرو با روش های غیر جراحی کمتر است. در ادامه برخی از تکنیک های لیفت ابرو بدون جراحی را بیان می کنیم.

1-بالا بردن ابرو با بوتاکس:

پزشک در این روش کار را با طراحی یک فرم ابرو مناسب برای صورت فرد شروع می کند. هدف لیفت ابرو با بوتاکس این است که فرد ظاهری جوان تر، شاداب تر و زیباتیر داشته باشد. عمل لیفت ابرو با بوتاکس توسط جراحان پلاستیک متخصص با محاسبات نسبت طلایی و تزریق بوتاکس در نقاط خاص صورت انجام می شود.

لیفت ابرو با بوتاکس
نقاط بوتاکس برای بالا بردن ابرو

مهم ترین مزیت این روش این است که بعد از عمل هیچ جای زخمی روی صورت دیده نخواهد شد. بهتراست برای حفظ ظاهر ابرو، تزریق بوتاکس را حدودا 4-6 ماه یک بار تکرار کنید.

2-بالا بردن ابرو با هایفو:

اولتراپی هایفو (High-Intensity Focused Ultrasound) در اصل با انرژی اولتراسوند متمرکز و شدت بالا، پوست را سفت و بازسازی می کند. بیشتر لیزرها یا سیستم های فرکانس رادیویی فقط روی پوست کار می کنند و بر بافت های عمیق تر زیر پوست یا ساختارهای صورت تأثیری ندارند. زیرا تنها می توانند به عمق 1-2 میلیمتری پوست نفوذ کنند. بنابراین، با هایفو می توان تا 4.5 میلی متر از پوست را بدون ایجاد اسکار لیفت کرد و برای مواردی که ابرو خیلی افتادگی ندارد به کار می رود.

3-بالا بردن ابرو با فیلر:

فیلرهای پوستی موجب افزایش حجم می شوند و اگر زیر ابرو تزریق شوند، آن ها را به سمت بالا لیفت می کنند. فیلرهای اسید هیالورونیک برای جایگزینی حجم از دست رفته به دلیل افزایش سن به کار می روند و همچنین استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست را بهتر می کنند.

فیلرها به لایه درم پوست (زیر سطح یا لایه کوتیکول و لایه اپیدرم) حجم می دهند. این حجم اضافی جایگزین حجمی می شود که به دلیل افزایش سن از بین رفته است و درنتیجه منجر به کاهش چین و چروک، خطوط و افتادگی پوست می شوند. دوام فیلر هیالورونیک حدودا 6 ماه تا یک سال است که پس از آن باید دوباره تکرار شود.

4-لیفت ابرو با نخ:

لیفت ابرو با نخ یک روش غیر تهاجمی است و نیازی به برش یا بیهوشی عمومی جراحی ندارد. برای راحتی بیمار پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. لیفت با نخ با بالا بردن فیزیکی ابرو و تحریک کلاژن سازی به جای فلج کردن ماهیچه ها در بوتاکس، نتیجه ایمن تری دارد. و دوام این روش نیز خیلی بیشتر از سایر روش های غیر جراحی است.

لیفت با نخ

پزشک نقاط خاصی را روی صورت و ابروی بیمار تعیین می کند تا با کمک نخ، ابرو را لیفت کند. در حین انجام کار، یک نخ بسیار بسیار ظریف بین این نقاط در عمق مشخصی از زیر پوست هدایت می شود تا در انتها ابروها به سمت بالا کشیده شوند.

قیمت لیفت ابرو 

قیمت لیفت ابرو مانند تمامی کارهای زیبایی وابسته به متغیرهای زیادی است. مثلا روش لیفت ابرو، تخصص و تجربه پزشک، کلینیک و محل انجام کار از فاکتورهایی هستند که بر قیمت نهایی لیفت ابرو تاثیر می گذارند. کارها و جراحی های زیبایی به انتخاب خود فرد انجام می شوند پس اگر کاندید لیفت ابرو هستید، حتما با یک پزشک حاذق مشورت کنید تا بهترین روش را برای انتظارات شما از لیفت ابرو پیشنهاد دهد.

درباره جراحی زیبایی صورت بیشتر بخوانید!!

لیفت ابرو مردانه

لیفت ابرو آقایان

آقایان به دلیل پوست ضخیم تری که دارند و بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرند، نسبت به خانم ها زودتر دچار افتادگی ابرو می شوند. به همین دلیل امروزه متقاضیان جراحی لیفت ابرو مردانه نیز زیاد هستند و آقایان زیادی می خواهند با انجام لیفت ابرو ظاهر خود را جوان تر و شاداب تر نشان دهند.

معایب لیفت ابرو 

مانند هر کار زیبایی، لیفت ابرو نیز معایبی دارد. مثلا با توجه به اینکه فرد از روش جراحی برای بالا بردن یا لیفت ابرو استفاده کند یا روش های غیرتهاجمی و بدون جراحی، این معایب می توانند تغییر کنند. در روش های جراحی، فرد ممکن است دچار عوارض بیهوشی یا اسکارهای جراحی شود که زمان بهبودی را طولانی تر می کنند.

در برخی موارد نیز نتیجه جراحی لیفت ابرو با سلیقه بیمار همخوانی ندارد و دوست دارد باز هم تغییراتی روی شکل ظاهری و قرارگیری ابروهای خود انجام دهد. که در این حالت پزشک با انجام ترمیم، لیفت ابرو را تا جای ممکن به سلیقه بیمار نزدیک می کنند.

سخن آخر

ظاهر و محل قرارگیری ابروها چهره را خیلی تغییر می دهند. گاهی با گذر سن یا عوامل محیطی و ژنتیکی فرد دچار افتادگی ابرو می شود. ابروها در واقع قابی برای چشمان ما هستند و اگر زیباتر باشند گیرایی و جذابیت چهره را دو چندان می کنند. برای انجام لیفت ابرو حتما به یک متخصص مراجعه کنید تا نسبت به انتظاراتی که از این عمل دارید راه کم خطر و مطمئن تری را به شما پیشنهاد کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با پزشک