جراحی ترمیمی بینی در کرمان

عمل بینی ثانویه که به آن جراحی ترمیمی بینی نیز می گویند یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی است. اکثر جراحان پلاستیک موافق هستند که جراحی بینی به دلایل بسیاری یکی از چالش برانگیزترین روش های جراحی زیبایی است. بینی با ساختار پیچیده اش موقعیت مشخصی در وسط صورت دارد. حال اگر به هر دلیلی نتایج ظاهری یا عملکردی بینی بعد از جراحی محقق نشد، بیمار در صدد انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان یا شهر محل سکونت خود می افتد. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله این موضوع را کامل بررسی کنیم.

جراحی ترمیمی بینی

اهداف جراحی ترمیمی بینی

ساختار بینی ساختاری پیچیده دارد و در مرکز صورت موضعی آشکار دارد در جراحی اولیه، جراح با حفظ حداکثر عملکرد بینی، ناهنجاری های بینی را اصلاح می کند ولی درعمل بینی ثانویه به اصلاح مشکلات به جا مانده از جراحی زیبایی اولیه پرداخته می شود که از مهم ترین آن ها می توان مشکلات تنفسی حل نشده یا ظاهر نامناسب بینی اشاره کرد ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که این جراحی به نسبت پیچیده است از همین رو جراح می بایست از تجربه و مهارت بالایی در انجام جراحی برخوردار باشد.

اهداف باید قبل از جراحی به طور مفصل با بیمار تعریف و در مورد آن ها بحث شود. تغییراتی که برای رفع نگرانی های اصلی بیمار انجام خواهد شد، باید به همراه سایر تغییرات بالقوه مورد نیاز برای ایجاد متعادل ترین و متناسب ترین نتیجه مورد بحث قرار گیرند. بحث صریح درمورد آنچه در جراحی قابل دستیابی است و امکان پذیر نیست، به تعیین انتظارات واقع بینانه برای بیمار کمک می کند و به کاهش خطر نارضایتی بیمار بعد از عمل کمک می کند.

📌 نکته: اهداف زیبایی پس از جراحی بینی تا حد زیادی به نگرانی ها و انتظارات بیمار بستگی دارد. در تلاش برای جلب رضایت بیمار، بازگرداندن تعادل و هماهنگی بینی و صورت و حفظ خصوصیات خاص جنسیت و همخوانی قومی مهم است. در بیمارانی که انسداد راه هوایی بینی دارند، ترمیم مجاری بینی و همچنین برای بیمارانی که بدون مشکلات مجاری تنفسی بینی ظاهر می شوند رعایت و حفظ ساختارهای کلیدی امری روری است.

انجام جراحی ترمیمی بینی چه زمانی ضروری است؟

رینوپلاستی ثانویه زمانی ضروری می شود که برای رفع مشکلات ظاهری و عملکردی ناشی از جراحی اول انجام گیرد. یک عارضه پیش بینی نشده یا خود جراحی اولیه نامناسب ممکن است منجر به انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان یا هر شهر دیگری شود. همانطور که گفته شد، جراحی بینی ثانویه بسیار پیچیده تر از عمل اولیه است اما با انتخاب یک جراح زیبایی باتجربه، عمل ثانویه نیز می تواند بسیار موفق باشد.

دکتر محمود رضا اصحاب یمین یکی از بهترین جراح بینی در کرمان هستند. ایشان با انجام جراحی ترمیمی بینی برای بیماران خود در کرمان، به آنها کمک می کنند به چهره ایده آل خود برسند. شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره های 09339456316 ، 09338483008 تماس حاصل نمایید.

نحوه انجام جراحی بینی ترمیمی

جراحی زیبایی بینی ترمیمی غالباً به استفاده از غضروف ها برای پشتیبانی از نوک یا پل بینی نیاز دارد. غضروف سپتو (تیغه میانی) اغلب کمبود دارد و بهترین جراح بینی در کرمان یه هر شهری غالباً باید غضروف ها را از جای دیگر بدن، به ویژه گوش ها و گاهی دنده ها انتخاب کنند.

بی نظمی های بافت نرم در امتداد پل بینی یا نوک بینی نیز ممکن است به ترمیم بافتی نیاز داشته باشد که باعث ایجاد پوششی یا استتار شود و مانند یک “طبیعی” باشد.

📽️ ویدیو فوق در خصوص جراحی ترمیمی بینی توسط دکتر محمود رضا اصحاب یمین می باشد جهت مشاهده برروی آن کلیک کنید.

02:01
truncate dir-rtl

رینوپلاستی ثانیویه با کمک غضروف و دنده

رویکرد جراحی ترمیمی بینی

عمل بینی ثانویه با توجه به نیاز شما می تواند از طریق روش های “بسته” یا “باز” انجام داد شود اگر تغییرات ساختاری عمده ای وجود داشته باشد، دقت داشته روش باز نیاز به یک برش در پل بین دو سوراخ بینی دارد تا دسترسی و دید بهتری به ساختارهای بینی برای جراح فراهم کند ولی اصلاحات جزئی می تواند با روش بسته و ایجاد برش های داخلی برای رسیدن به ساختارهای بینی انجام داده شود.

دکتر محمود رضا اصحاب یمین به هر دوی این رویکردها برای انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان ماهر است همچنین ایشان در جلسه مشاوره صادقانه شما را از تمامی جواب جراحی آگاه می کند از همین رو انتخاب یک جراح زیبایی که به آن اعتماد دارید برای اینکه در طول برنامه درمانی خود احساس راحتی و اطمینان داشته باشید ضروری است.

چالش پیش روی عمل ترمیمی بینی

چالش‌های موجود برای انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان یا شهر دیگری ترکیبی از عوامل زیر است:

✳️ ساختاری: ساختار های نگهدارنده از دست رفته بینی, اعوجاج ناشی از بافت اسکار و مشکلات تنفسی

✳️ سلیقه بیمار – ممکن است درخواست بیمار با درخواست های رایج تر مطابقت نداشته باشند.

✳️ مشکلات روانی – ناامیدی و اضطراب ناشی از عمل بینی قبلی.

در مواردی که مداخلات قبلی چارچوب بینی را دچار تغییر کرده باشد نیاز به پیوند غضروف اضافی خواهد بود دقت داشته باشید که در این عمل غضروف دنده رایج ترین گزینه ای است که برای ایجاد حمایت خوب و تسهیل اهداف عملکردی و زیبایی شناختی انتخاب می شود.

برنامه ریزی دقیق و تصویربرداری نقش مهمی در پرداختن به جنبه های فیزیکی عمل ترمیمی بینی دارند. تصویربرداری سه بعدی اغلب برای درک و بررسی جزئیات مورد نیاز است.

یک رویکرد یکپارچه، که هم مدیریت جراحی و هم مدیریت روانشناختی را در بر می گیرد، بهترین موقعیت را برای موفقیت جراحی بینی ترمیمی در کرمان یا هر شهر دیگیری فراهم می کند. لازم است اطمینان حاصل شود که بیماران به خوبی آگاه و برای این عمل آماده هستند. جراحی ترمیمی بینی به بیماران کمک می کند تا به نتایج دلخواه خود برسند و در عین حال پیچیدگی های خاص خودش را دارد.

چالش پیش روی عمل ترمیمی بینی

چرا بیماران جراحی بینی ترمیمی را انتخاب می کنند؟

بیمارانی که به دنبال جراحی بینی ترمیمی هستند مهارت ها و تجربه جراحان پلاستیک را به چالش می کشند. این جراحی نوعی عمل برای بیماران است که مدتی بعد از جراحی اولیه آن را انجام می دهند. از مهم ترین دلایلی که بیماران این عمل را انجام می دهند عبارتند از:

 • اغلب بیماران از جراحی قبلی خود راضی نیستند. متأسفانه، جراحی زیبایی بینی ترمیمی (جراحی ثانویه نیز نامیده می شود) ممکن است در اصلاح ناهنجاری های زیبایی که در آخرین عمل جراحی یا در نتیجه جراحی رخ داده است، موفق نباشد.
 • بافت اسکار حاصل از جراحی بینی قبلی اغلب در موارد ترمیم وجود دارد و می تواند نتیجه نهایی را تحت تأثیر قرار دهد. پس از جراحی زیبایی ثانویه، امکان ترمیم بینی نیز وجود دارد همچنین، در اکثر جراحی های جراحی زیبایی بینی ترمیمی، استفاده از غضروف برای از بین بردن کمبود غضروف برداشته شده یا جایگزینی غضروف آسیب دیده ضروری است.
 • یکی از مهمترین دلایل انجام جراحی زیبایی بینی ترمیمی در بین بیمارانی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند، مشکلات تنفسی است. در بعضی موارد، به دنبال جراحی زیبایی بینی، ساختارهای بینی ضعیف می شوند. با گذشت زمان ممکن است مشکلات تنفسی مانند فروپاشی دریچه بینی ایجاد شود. وقتی این اتفاق می افتد، می تواند نگرانی های زیبایی را نیز برای بیمار ایجاد کند. از آنجا که عملکرد خوب بینی برای کیفیت زندگی ضروری است، هرگونه مشکل تنفسی که پس از جراحی اولیه بینی ادامه یابد یا ایجاد شود، باید با جراحی ترمیمی درمان شود.

👈🏻 نکته: ممکن است مواردی در ظاهر بیماران وجود داشته باشد که پس از جراحی زیبایی بینی باید به آن ها توجه شود. به عنوان مثال، برخی از بیمارانی که برای برداشتن برجستگی های بینی جراحی زیبایی بینی را انتخاب کرده اند ممکن است متوجه شوند که این مشکل پس از جراحی به طور کامل برطرف نشده است. برخی از افراد ممکن است بعد از جراحی اولیه تصادف کنند که در این صورت تحت عمل جراحی پلاستیک ترمیمی قرار می گیرند.

کاندیداهای عمل بینی ثانویه

در صورتی که موارد زیر را دارید ممکن است به دنبال جراحی ثانویه یا ترمیمی بینی باشید:

 • انسداد راه هوایی بینی یا مشکل در تنفس از طریق بینی
 • تحلیل غضروف یا استخوان های بینی
 • ظاهر نامطلوب بینی
 • از بین رفتن حفره داخلی و خارجی بینی
 • بدتر شدن عدم تقارن یا عدم تعادل با سایر ویژگی های صورت
 • کاهش بیش از حد یا کاهش ناکافی تیغه بینی
 • دوست نداشتن ظاهر بینی
 • برآمدگی بیش از حد یا ناکافی نوک
 • نوک بینی بیش از حد باریک یا بزرگ
 • اسکار داخلی و/یا خارجی بیش از حد

نکات مهم در مورد جراحی بینی ترمیمی

از آن جا که روند بهبود در افراد مختلف متفاوت است، عدم تقارن و افسردگی بینی در برخی بیماران با فروکش تورم ظاهر می شود. در صورت وجود مشکلات جزئی، این مشکلات اغلب با تزریق استروئید برطرف می شوند. با این حال، موارد مهمتر نیاز به جراحی زیبایی بینی ترمیمی دارند که باید حداقل شش ماه پس از عمل اصلی انجام شود. تا اطمینان حاصل شود که تورم به اندازه کافی فروکش کرده است.

عوامل دیگری مانند: کیفیت پوست بیمار، شدت مشکلات و رعایت دستورالعمل های قبل و بعد  از عمل همگی در نتیجه جراحی زیبایی بینی نقش دارند اگرچه روند بهبودی ضعیف می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود، اما اغلب نتایج کمتری به دنبال دارد.

دلیل تأسف آور اما متداول این که بیماران به دنبال جراحی زیبایی بینی ترمیمی هستند، انتظارات غیر واقعی آن ها از نتیجه عمل اولیه است.

سپتوم بینی ممکن است بعد از مدتی منحرف شود که هم به اصلاح ظاهر بینی و هم به عملکرد آن نیاز دارد. انحراف تیغه بینی با کمبود غضروف فوقانی جانبی یک اتفاق معمول در موارد جراحی زیبایی ترمیمی است. این مشکل منجر به فروپاشی دریچه داخلی می شود که برای گسترش دهانه این ناحیه باریک، استفاده از پیوندهای غضروف ضروری است “پیوند غضروفی” نامیده می شود.

📖 برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله عمل انحراف بینی در کرمان را مطالعه کنید!

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم از مهم ترین و پر تکرارترین سوالاتی که توسط کارابران در مورد جراحی بینی ترمیمی مطرح شده است با دقت پاسخ داده شود. تا مخاطبین عزیز با مراجعه به این بخش بتوانند به راحتی هر گونه سوال یا ابهانی دارند را برطرف کنند.

عمل ترمیمی بینی چه مدت طول می کشد؟

جراحی زیبایی ثانویه بینی معمولاً بیشتر از انواع اولیه آن طول می کشد. ما می توانیم پیشنهاد کنیم که حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد.

آیا جراحی بینی ترمیمی دردناک است؟

جراحی زیبایی ثانویه بینی معمولاً از عمل اولیه بدتر نیست. درد را می توان با مسکن کنترل کرد.

خطرات جراحی زیبایی بینی ثانویه چیست؟

در این جراحی هم با خطراتی مانند کبودی، تورم، التهاب، خونریزی، انسداد مجرای تنفسی و … ممکن است روبرو شوید.

در نهایت….

با توجه به تمامی موارد ذکر شده در مورد جراحی ترمیمی بینی می توانید به بهترین نتیجه از عمل انجام شده برسید از همه مهم تر یک جراحی موفقیت آمیز باعث شده تا تلخی های عمل اولیه را فرآموش کنید پس با حتما در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشید تا به نیازی به جراحی ثانویه نباشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
تماس با پزشک