جراحی ترمیمی بینی در کرمان

عمل بینی ثانویه که به آن جراحی ترمیمی بینی نیز می گویند یکی از پیچیده ترین عمل های جراحی زیبایی است. اکثر جراحان پلاستیک موافق هستند که جراحی بینی به دلایل بسیاری یکی از چالش برانگیزترین روش های جراحی زیبایی است. بینی با ساختار پیچیده اش موقعیت مشخصی در وسط صورت دارد. حال اگر به هر دلیلی نتایج ظاهری یا عملکردی بینی بعد از جراحی محقق نشد، بیمار در صدد انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان یا شهر محل سکونت خود می افتد. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله این موضوع را کامل بررسی کنیم.

جراحی زیبایی بینی یکی از همان عمل های محبوب و پرطرفدار در بین افراد سراسر جهان است به خصوص در کشور ما  ایران که پرچم دار میزان بالای از موفقیت و تعداد بسیاری از متقاضیان این نوع از جراحی هستند. با توجه به محبوبیت جراحی زیبایی بینی، این جراحی یکی از چالش برانگیزترین روش های جراحی زیبایی است. حال که آن که بر اثر عوامل متعددی بیرونی و درونی و عدم رضایت از نتیجه اولیه رینوپلاستی، زیباجویان سعی می کنند با انجام جراحی ثانویه بینی که بدان جراحی ترمیمی بینی نیز گفته می شود به همان نتیجه مطلوبی که می خواهند برسند. البته اکثر قریب به اتفاق نیز از این جراحی رضایت خاطر دارند.

اهداف جراحی ترمیمی بینی

اهداف زیبایی پس از جراحی بینی تا حد زیادی به نگرانی ها و انتظارات بیمار بستگی دارد. در تلاش برای جلب رضایت بیمار، بازگرداندن تعادل و هماهنگی بینی و صورت و حفظ خصوصیات خاص جنسیت و همخوانی قومی مهم است. در بیمارانی که انسداد راه هوایی بینی دارند، ترمیم مجاری بینی مهم است. برای بیمارانی که بدون مشکلات مجاری تنفسی بینی ظاهر می شوند، رعایت و حفظ ساختارهای کلیدی ضروری است.

برای دیدن نمونه کارهای جراحی ترمیمی بینی دکتر اصحاب یمین و سایر جراحی های زیبایی ایشان می توانید از صفحه اینستاگرام یا کانال آپارات دکتر دیدن کنید.

گیف اینستاگرام

اهداف باید قبل از جراحی به طور مفصل با بیمار تعریف و در مورد آن ها بحث شود. تغییراتی که برای رفع نگرانی های اصلی بیمار انجام خواهد شد، باید به همراه سایر تغییرات بالقوه مورد نیاز برای ایجاد متعادل ترین و متناسب ترین نتیجه مورد بحث قرار گیرند. بحث صریح درمورد آنچه در جراحی قابل دستیابی است و امکان پذیر نیست، به تعیین انتظارات واقع بینانه برای بیمار کمک می کند و به کاهش خطر نارضایتی بیمار بعد از عمل کمک می کند.

رینوپلاستی ثانویه چیست؟

ساختار بینی ساختاری پیچیده دارد و در مرکز صورت موضعی آشکار دارد. در جراحی زیبایی بینی خاص، جراح قصد دارد با حفظ حداکثر عملکرد بینی، ناهنجاری های بینی را اصلاح کند. زیرا بدون عملکرد مناسب راه هوایی بینی مختل می شود.

جراحی زیبایی بینی ترمیمی که به آن رینوپلاستی ثانویه نیز گفته می شود، روشی جراحی است که هدف آن اصلاح مشکلات به جا مانده از جراحی زیبایی بینی اول بیمار است. مشکلات باقی مانده می تواند مربوط به مشکلات تنفسی یا آرایشی باشد که حل نشده باقی مانده اند. در حالی که نتایج جراحی زیبایی بینی قبلی ممکن است مطابق انتظار نباشد. جراحی بینی ثانویه پیچیده تر از جراحی زیبایی بینی اولیه است. بنابراین انتخاب یک جراح ماهر در این زمینه به شما کمک می کند تا نتیجه دلخواه را ایجاد دکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رینوپلاستی در کرمان می توانید مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

چه زمانی که جراحی ترمیمی بینی ضروری است؟

رینوپلاستی ثانویه زمانی ضروری می شود که برای رفع مشکلات ظاهری و عملکردی ناشی از جراحی اول، لازم باشد. یک عارضه پیش بینی نشده یا خود جراحی اولیه نامناسب ممکن است منجر به انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان یا هر شهر دیگری شود. همانطور که گفته شد، جراحی بینی ثانویه بسیار پیچیده تر از عمل اولیه است. اما با انتخاب یک جراح زیبایی باتجربه، عمل ثانویه نیز می تواند بسیار موفق باشد.

دکتر محمودرضا اصحاب یمین یکی از بهترین فوق تخصص های جراحی پلاستیک کرمان هستند. ایشان با انجام جراحی ترمیمی بینی برای بیماران خود در کرمان، به آنها کمک می کنند به چهره ایده آل خود برسند. شما می توانید با درج اطلاعات تماس خود در فرم زیر از دکتر اصحاب یمین نوبت مشاوره بگیرید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
لطفا مجددا اطلاعات تماس خود را وارد نمائید.

نحوه انجام جراحی بینی ترمیمی

جراحی زیبایی بینی ترمیمی غالباً به استفاده از غضروف ها برای پشتیبانی از نوک یا پل بینی نیاز دارد. غضروف سپتو (تیغه میانی) اغلب کمبود دارد و بهترین جراح بینی در کرمان یه هر شهری غالباً باید غضروف ها را از جای دیگر بدن، به ویژه گوش ها و گاهی دنده ها انتخاب کنند.

بی نظمی های بافت نرم در امتداد پل بینی یا نوک بینی نیز ممکن است به ترمیم بافتی نیاز داشته باشد که باعث ایجاد پوششی یا استتار شود و مانند یک “طبیعی” باشد.

گیف آپارات

رویکرد جراحی

عمل بینی ثانویه بسته به نیاز شما می تواند از طریق روش های “بسته” یا “باز” انجام شود. اگر تغییرات ساختاری عمده ای وجود داشته باشد، احتما با روش باز انجام می شود. روش باز نیاز به یک برش در پل بین دو سوراخ بینی دارد تا دسترسی و دید بهتری به ساختارهای بینی برای جراح فراهم کند. اصلاحات جزئی می تواند با روش بسته و ایجاد برش های داخلی برای رسیدن به ساختارهای بینی انجام شود.

آقای دکتر محمودرضا اصحاب یمین در هر دوی این رویکردها برای انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان ماهر است. بنابراین در جلسه مشاوره صادقانه به شما بهترین توصیه را خواهد داد. انتخاب یک جراح زیبایی که به آن اعتماد دارید برای اینکه در طول برنامه درمانی خود احساس راحتی و اطمینان داشته باشید ضروری است.

چالش پیش روی عمل ترمیمی بینی

چالش‌های موجود برای انجام جراحی ترمیمی بینی در کرمان یا شهر دیگری ترکیبی از عوامل زیر است:

 • ساختاری – ساختارهای نگهدارنده از دست رفته بینی، اعوجاج ناشی از بافت اسکار و مشکلات تنفسی.
 • سلیقه بیمار – ممکن است درخواست بیمار با درخواست های رایج تر مطابقت نداشته باشند.
 • مشکلات روانی – ناامیدی و اضطراب ناشی از عمل بینی قبلی.

در مواردی که مداخلات قبلی چارچوب بینی را تغییر داده است، اغلب به پیوند غضروف اضافی نیاز است. در عمل ترمیمی بینی، غضروف دنده رایج ترین گزینه ای است که برای ایجاد حمایت خوب و تسهیل اهداف عملکردی و زیبایی شناختی انتخاب می شود.

برنامه ریزی دقیق و تصویربرداری نقش مهمی در پرداختن به جنبه های فیزیکی عمل ترمیمی بینی دارند. تصویربرداری سه بعدی اغلب برای درک و بررسی جزئیات مورد نیاز است.

یک رویکرد یکپارچه، که هم مدیریت جراحی و هم مدیریت روانشناختی را در بر می گیرد، بهترین موقعیت را برای موفقیت جراحی بینی ترمیمی در کرمان یا هر شهر دیگیری فراهم می کند. لازم است اطمینان حاصل شود که بیماران به خوبی آگاه و برای این عمل آماده هستند. جراحی ترمیمی بینی به بیماران کمک می کند تا به نتایج دلخواه خود برسند و در عین حال پیچیدگی های خاص خودش را دارد.

چرا بیماران جراحی زیبایی بینی ترمیمی را انتخاب می کنند؟

بیمارانی که به دنبال جراحی زیبایی بینی ترمیمی هستند مهارت ها و تجربه جراحان پلاستیک را به چالش می کشند. جراحی زیبایی بینی ترمیمی نوعی عمل جراحی برای هر بیمار است که یک یا چند بار جراحی زیبایی بینی انجام داده و می خواهد ظاهر و اغلب عملکرد بینی را بهبود بخشد. اینها تنها سخت ترین مواردی است که جراحان اغلب با آن روبرو می شوند.

از طرف دیگر، بیماران اغلب از جراحی قبلی خود راضی نیستند. متأسفانه، جراحی زیبایی بینی ترمیمی (جراحی ثانویه نیز نامیده می شود) ممکن است در اصلاح ناهنجاری های زیبایی که در آخرین عمل جراحی یا در نتیجه جراحی رخ داده است، موفق نباشد.

بافت اسکار حاصل از جراحی بینی قبلی اغلب در موارد ترمیم وجود دارد و می تواند نتیجه نهایی را تحت تأثیر قرار دهد. پس از جراحی زیبایی ثانویه، امکان ترمیم بینی نیز وجود دارد. همچنین، در اکثر جراحی های جراحی زیبایی بینی ترمیمی، استفاده از غضروف برای از بین بردن کمبود غضروف برداشته شده یا جایگزینی غضروف آسیب دیده ضروری است.

یکی از مهمترین دلایل انجام جراحی زیبایی بینی ترمیمی در بین بیمارانی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند، مشکلات تنفسی است. در بعضی موارد، به دنبال جراحی زیبایی بینی، ساختارهای بینی ضعیف می شوند. با گذشت زمان ممکن است مشکلات تنفسی مانند فروپاشی دریچه بینی ایجاد شود.

وقتی این اتفاق می افتد، می تواند نگرانی های زیبایی را نیز برای بیمار ایجاد کند. از آنجا که عملکرد خوب بینی برای کیفیت زندگی ضروری است، هرگونه مشکل تنفسی که پس از جراحی اولیه بینی ادامه یابد یا ایجاد شود، باید با جراحی ترمیمی درمان شود.

نکته

ممکن است مواردی در ظاهر بیماران وجود داشته باشد که پس از جراحی زیبایی بینی باید به آن ها توجه شود. به عنوان مثال، برخی از بیمارانی که برای برداشتن برجستگی های بینی جراحی زیبایی بینی را انتخاب کرده اند ممکن است متوجه شوند که این مشکل پس از جراحی به طور کامل برطرف نشده است. برخی از افراد ممکن است بعد از جراحی اولیه تصادف کنند که در این صورت تحت عمل جراحی پلاستیک ترمیمی قرار می گیرند.

کاندیداهای عمل بینی ثانویه

در صورتی که موارد زیر را دارید ممکن است به دنبال جراحی ثانویه یا ترمیمی بینی باشید:

 • انسداد راه هوایی بینی یا مشکل در تنفس از طریق بینی
 • تحلیل غضروف یا استخوان های بینی
 • ظاهر نامطلوب بینی
 • از بین رفتن حفره داخلی و خارجی بینی
 • بدتر شدن عدم تقارن یا عدم تعادل با سایر ویژگی های صورت
 • کاهش بیش از حد یا کاهش ناکافی تیغه بینی
 • دوست نداشتن ظاهر بینی
 • برآمدگی بیش از حد یا ناکافی نوک
 • نوک بینی بیش از حد باریک یا بزرگ
 • اسکار داخلی و/یا خارجی بیش از حد

نکات مهم در مورد جراحی بینی ترمیمی

از آن جا که روند بهبود در افراد مختلف متفاوت است، عدم تقارن و افسردگی بینی در برخی بیماران با فروکش تورم ظاهر می شود. در صورت وجود مشکلات جزئی، این مشکلات اغلب با تزریق استروئید برطرف می شوند. با این حال، موارد مهمتر نیاز به جراحی زیبایی بینی ترمیمی دارند که باید حداقل شش ماه پس از عمل اصلی انجام شود. تا اطمینان حاصل شود که تورم به اندازه کافی فروکش کرده است.

عوامل دیگری مانند: کیفیت پوست بیمار، شدت مشکلات و رعایت دستورالعمل های قبل و بعد  از عمل همگی در نتیجه جراحی زیبایی بینی نقش دارند. اگرچه روند بهبودی ضعیف می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود، اما اغلب نتایج کمتری به دنبال دارد.

دلیل تأسف آور اما متداول این که بیماران به دنبال جراحی زیبایی بینی ترمیمی هستند، انتظارات غیر واقعی آن ها از نتیجه عمل اولیه است.

سپتوم بینی ممکن است بعد از مدتی منحرف شود که هم به اصلاح ظاهر بینی و هم به عملکرد آن نیاز دارد. انحراف تیغه بینی با کمبود غضروف فوقانی جانبی یک اتفاق معمول در موارد جراحی زیبایی ترمیمی است. این مشکل منجر به فروپاشی دریچه داخلی می شود که برای گسترش دهانه این ناحیه باریک، استفاده از پیوندهای غضروف ضروری است “پیوند غضروفی” نامیده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله عمل انحراف بینی در کرمان را مطالعه کنید!

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم از مهم ترین و پر تکرارترین سوالاتی که توسط کارابران در مورد جراحی بینی ترمیمی مطرح شده است با دقت پاسخ داده شود. تا مخاطبین عزیز با مراجعه به این بخش بتوانند به راحتی هر گونه سوال یا ابهانی دارند را برطرف کنند.

نتیجه گیری

با مطالعه مطالب مذکور می توانید به بهترین نتیجه ممکن جهت انتخاب و انجام این نوع از عمل زیبایی تصمیم گیری کنید. این گونه دیگر می توانید به راحتی با انجام این عمل خاطره تلخ عمل سابق یا اتفاقاتی که موجب کشیدن شدن به عمل دومی است را فراموش کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
تماس با پزشک