جراحی بینی در کرمان

ایران به عنوان بیشترین کاندیدا و انجام جراحی بینی در جهان شناخته شده است و بیش از سایر کشورها (هفت برابر بیشتر از ایالات متحده) این جراحی را انجام می دهد. ایران با داشتن متخصصان فرهیخته و مختلفی که انواع مختلفی از جراحی بینی را انجام می دهند از نظر زیبایی و پزشکی یکی از غنی ترین منابع انسانی برای جراحی بینی در جهان را در اختیار دارد. دکتر محمودرضا اصحاب یمین جراحی بینی در کرمان برای مراجعین انجام می دهند. با ما همراه باشید تا این جوانب مختلف عمل را با هم بررسی کنیم:

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی، از جمله شیوه های شایع جراحی پلاستیک است که به اصلاح فرم و اندازه و یا ناهنجاری های عملکردی کمک می کند.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر از صفحه اینستاگرام دکتر اصحاب یمین دیدن کنید.

بسیاری از افراد از اندازه و فرم بینی خود ناراضی هستند. بینی از جمله اجزایی است که در مرکز صورت واقع شده است و بسیاری از افراد خواهان تغییر فرم بینی خود هستند تا هارمونی و تناسب بیشتری میان بینی و سایر اجزای صورت شان برقرار شود.

در برخی موارد، ممکن است ایراد بینی به دلیل فرم بد چانه و یا فک باشد و اصلاح این نواحی به رفع مشکل بینی نیز کمک خواهد کرد.

با وجود پیشرفت هایی که در زمینه جراحی انجام شده است، اما هم چنان محدودیت هایی در میزان تغییر فرم و اندازه بینی وجود دارد. نتایج جراحی بینی به عواملی مانند اندازه بینی، پوست و سن بیمار بستگی دارد.

یکی از نکات مهم در میزان موفقیت این جراحی، ارتباط خوب جراح و بیمار است و این که جراح به خوبی بداند که بیمار چه می خواهد. بیمار نیز باید در خصوص خواسته ها و توقعات خود با پزشک صحبت کند.

فیلم رضایتمندی مراجعه بعد از انجام جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی در کرمان

دلایل انجام جراحی بینی

 • جنبه های زیبایی

بسیاری از افرادی که از ظاهر و فرم بینی خود در ناحیه پل بینی و نوک ناراضی هستند، خواهان انجام جراحی زیبایی بینی هستند. بسیاری از افراد در دوران بلوغ و یا در پی برخورد بینی با سطحی، دچار قوز در ناحیه پل بینی می شوند. برخی دیگر افراد، بینی پهن و با نوک دایره ای شکلی دارند. برخی دیگر افراد از اندازه و طول بینی خود رضایت ندارند. دکتر محمودرضا اصحاب یمین جراحی زیبایی بینی را در کرمان برای کاندیداهای این عمل با مناسب ترین شیوه ممکن انجام می دهند.

کانال آپارات دکتر اصحاب یمین را دنبال کنید.

 • جنبه های پزشکی

برخی بیماران به دلیل آسیب های وارده به بینی که  منجر به بروز شکستگی بینی می شود، خواهان انجام این جراحی هستند. برخی بیماران به دلیل مشکلات تنفسی، باید تحت این جراحی قرار بگیرند. در کل، جراحی بینی مزایای زیر را به همراه دارد:

 • رفع قوز روی پل بینی
 • تغییر شکل و فرم نوک بینی
 • تغییر اندازه و طول بینی
 • رفع پهن بودن سوراخ های بینی
 • تغییر ساختار بینی بعد از آسیب و صدمه
 • باز کردن مجاری هوایی، در صورت وجود مشکلات تنفسی

با این حال، تمام مراحل جراحی زیبایی بینی به دلایل زیبایی انجام نمی شود. بعضی اوقات عمل جراحی بینی برای بازگرداندن عملکرد بینی با مشکلات پزشکی انجام می شود، به عنوان مثال. در تنفس به دلیل انحراف سپتوم روش جراحی برای تصحیح سپتوم انحرافی از نظر فنی به عنوان سپتوپلاستی نامیده می شود. دکتر اصحاب یمین جراحی زیبایی و درمانی بینی را در کرمان انجام می دهند.

نمونه ای از عمل بینی

در این ویدئوی نمونه ای از انجام جراحی بینی در مردان را مشاهده می کنید که کاملا طبیعی انجام شده است.

چرا ایران به جراحی زیبایی بینی مشهور است؟

نمی توان در خیابان های تهران قدم زد و با افرادی که جراحی بینی انجام داده اند روبرو نشد: باند هایی که روی پل بینی ثابت شده اند. شوق داشتن یک بینی کوچک و مستقیم از چند دهه پیش در بین زنان و مردان در ایران رو به افزایش است.

در حال حاضر ایران بیشترین میزان جراحی بینی را در جهان دارد و بیشتر از هر کشور دیگری سالانه رینوپلاستی انجام می دهد. با هجوم مردم برای دریافت نوبت جراحی بینی خود توسط پزشکان ایرانی، به یک مرکز جراحی زیبایی بینی در جهان تبدیل شده است.

نه تنها در پایتخت تهران بلکه در بسیاری از شهرهای دیگر کشور نیز عمل جراحی زیبایی بینی توسط جراحان بینی انجام می شود که دارای تخصص علمی و همچنین عملی در این زمینه هستند. بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی در شهرهای بزرگ جراحی بینی با کیفیت را برای بیماران ملی و بین المللی ارائه می دهند.

جراحی تغییر شکل بینی همچنین سهم زیادی از گردشگران بهداشتی را برای معالجه به ایران وارد می کند. تعداد قابل توجهی از نامزدهای شغلی بینی خارجی از کشورهای مختلف، به ویژه کشورهای خاورمیانه، سالانه به ایران می روند تا زیر چاقو جراحان متخصص بینی ایران بگذرند. برخی از افراد مشهور خارجی طی سال های گذشته برای جراحی زیبایی بینی متناسب با چهره به ایران آمده اند.

پیش از جراحی بینی

نکته ای اهمیت دارد این است که بیمار از چند هفته قبل باید خود را برای جراحی آماده کند و از لحاط بدنی سالم باشد. برخی نکاتی که رعایت آن ها از سوی پزشک توصیه می شوند، عبارتند از:

 • عدم مصرف آسپیرین و داروهای رقیق کننده خون، چرا که احتمال خونریزی را افزایش می دهند
 • عدم نوشیدن مشروبات الکلی
 • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات، چرا که نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبود زخم را به تاخیر می اندازد
 • مصرف ویتامین C، E و آهن، که به تسریع روند بهبودی کمک می کند

تکنیک های جراحی بینی

جراحی بینی با دو تکنیک جراحی باز و بسته انجام می شود. در تکنیک جراحی بسته، برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و در تکنیک جراحی باز، برش کوچکی بر روی بینی ایجاد و پوست نیز بر داشته می شود. ماهیت جراحی بینی به ناحیه ای که تحت جراحی قرار می گیرد، بستگی دارد. دکتر محمودرضا اصحاب یمین جراحی زیبایی بینی را در کرمان با بهترین تکنیک و کمترین عوارض ممکن انجام می دهند.

 • پل بینی

در صورت وجود قوز بر روی بینی، ابتدا باید استخوان و غضروف ایجاد کننده قوز برداشته شود. بینی باید شکسته شود تا امکان نزدیک تر کردن استخوان و هم چنین باریک شدن بینی فراهم گردد.

 • نوک بینی

در صورتی که فردی در ناحیه نوک بینی ایراداتی را داشته باشد، غضروف محافظ نوک بینی برداشته و یا تغییر شکل داده می شود. این کار از طریق سوراخ های بینی و یا ایجاد برش کوچک ما بین سوراخ ها و به روش جراحی باز انجام خواهد شد.

 • طول بینی

جراح قادر به کوچک کردن ساختار مرکزی بینی که با عنوان “تیغه میانی بینی” شناخته می شود، می باشد. این کار از طول بینی نیز کم می کند.

 • پهنای بینی

با شکسته شدن و تغییر پوزیشن استخوان بینی، امکان کمتر شدن پهنای بینی و هم چنین باریک به نظر رسیدن بینی فراهم می گردد.

روز جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی، ناشتایی شش تا هشت ساعته نیاز می باشد.

از زدن هر گونه لوازم آرایشی بر روی صورت و موها باید خودداری شود.

شب قبل از جراحی سعی کنید استراحت و خواب کافی داشته باشید.

مدت زمان انجام جراحی بینی و البته با توجه به تکنیکی که مورد استفاده قرار می گیرد، در حدود 60 تا 180 دقیقه به طول می انجامد.

بیمار در خصوص رسیدن به نتایج مطلوب و دلخواه این جراحی باید صبر د اشته باشد. از آن جایی که تغییر فرم و اندازه بینی، تغییری اساسی بر روی صورت محسوب می شود، مدت زمانی طول می کشد تا بدن این تغییر را بپذیرد و فرم نهایی بینی مشخص شود. بیماران باید این نکته را در نظر داشته باشند که طول دوره نقاهت و بهبودی در هر فردی متفاوت است و هرگز نباید خود  را با دیگران مقایسه کنند.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی بینی

معمولا بعد از جراحی، بیمار دو شب در بیمارستان بستری می ماند. بعد از جراحی، اسپلینت به مدت چند روز در داخل بینی قرار می گیرد تا فرم بینی حفظ شود. توصیه می شود بعد از جراحی و به دلیل باقی ماندن اثر مواد بیهوشی در بدن، فردی بیمار را همراهی کند.

نکات و اقداماتی که به تسکین درد و ناراحتی بیمار کمک می کنند، از سوی پزشک ارائه می شود. نکاتی از قبیل:

 • نوشیدن آب و مایعات و هیدراته نگه داشتن بدن
 • قرار دادن کمپرس یخ بر روی نواحی اطراف بینی به منظور کاهش التهاب
 • استراحت کردن تا حد امکان
 • دوری از انجام فعالیت های سنگین

بعد از گذشت دو هفته از جراحی، فرد می تواند به محل کار خود بارگردد.

در خصوص ورزش و فعالیت بدنی باید گفت که فرد سه تا پنج روز بعد از جراحی می تواند راه برود، بعد از گذشت سه هفته می تواند استخر برود و شنا کند. اما انجام فعالیت های سنگین بدنی مانند: بلند کردن اجسام سنگین و یا خم و راست شدن به مدت شش هفته ممنوع می باشد.

نکات مهم در رینوپلاستی

روز عمل

بیماران اغلب هنگام ورود به خانه از جراحی احساس گرسنگی و خستگی می کنند. استراحت، مصرف داروهای خود در فواصل منظم، نوشیدن مایعات و همچنین خوردن غذاهایی که هضم آن ها آسان است بسیار مهم است. با این حال، توصیه می کنم کمی برای گردش خون مناسب حتی در روز عمل کمی قدم بزنید. این فعالیت فقط باید چند دقیقه انجام شود. بیش از حد از آن غافل نشوید استراحت در این روز اول مهم است.

1 هفته پس از عمل

در این مرحله، من توصیه می کنم که بیماران پیاده روی سبک را در اطراف محله یا روی تردمیل شروع کنند. با گذشت زمان می توانید پیاده روی شیب دار و پیاده روی طولانی تر را شروع کنید. مطمئن شوید که در آن سهولت خواهید داشت. اگر در هر نقطه‌ای احساس ناراحتی یا درد کردید، استراحت کنید. به بدن خود گوش دهید.

1 ماه پس از عمل

سرانجام می توانید شروع به استفاده از وزنه ها و انجام تمرینات متوسطی کنید که شامل خم شدن، از جمله یوگا و تمرینات شکمی است. علاوه بر این، دوچرخه ثابت و دستگاه پله پله راه های خوبی برای انجام ورزش های قلبی بدون تندرست زیاد است. باز هم، هنوز در تمرینات با تأثیر زیاد عجله نکنید.

6 ماه بعد از عمل

در این مرحله سرانجام می توانید بازگشت به کارهای روزمره تمرین خود را شروع کنید. دویدن و سایر تمرینات با شدت زیاد دیگر محدودیتی ندارند. در واقع ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد تا نتایج نهایی این روند را ببینید، حتی اگر کاملاً بهبود یافته باشید. بیماران می توانند بیش از یک سال شاهد تغییر در بینی خود باشند. به همین دلیل به بیمارانم می گویم که از ورزش تماسی، به خصوص بسکتبال جلوگیری کنند. اگر قبل از بهبودی کامل باید به ورزش برگردید، توصیه می کنم ماسک محافظ بپوشید.

در نتیجه

البته بیماران با سرعت خود بهبود می یابند بنابراین مهم است که در طی روند بهبودی صادقانه با جراح خود ارتباط برقرار کنید. او قادر خواهد بود تا شما را برای فعالیت های خاص پاکسازی کند. من شما را تشویق می کنم تا پست های قبلی وبلاگ دکتر محمودرضا اصحاب یمین مطالعه و سایر مواردی را که قبل از عمل باید در نظر بگیرید، رعایت کنید. دکتر اصحاب یمین جراحی زیبایی بینی را در کرمان برای مراجعین این عمل زیبایی انجام می دهند. همچنین اگر میخواهید جراحی بینی را در کرمان تحت نظر دکتر اصحاب یمین انجام دهید، برای برآورد هزینه جراحی بینی در کرمان با شماره های 03432233645_09338483008 در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر محمود رضا اصحاب یمین

- فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390)
- تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386)
- پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374)
- دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)


دکتر محمود رضا اصحاب یمین - فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1387 تا 1390) - تخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی (1382 تا 1386) - پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (1367 تا 1374) - دوره فلوشیپ آموزشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (1395 تا 1396)

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
تماس با پزشک